To nie koniec problemów Gowina? To może być bolesny cios

Jarosław Gowin i jego formacja polityczna, czyli Porozumienie – w ostatnim czasie nie przeżywa zbyt dobrych chwil. W sierpniu media obiegła informacja o opuszczeniu przez Gowina i jego ugrupowanie polityczne szeregów rządu Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej były wicepremier toczył długi bój z Prawem i Sprawiedliwością. W tej kwestii chodziło między innymi o pewne rozwiązania, które w życie ma wprowadzać „Nowy ład”.

Polecamy także: Jakubiak zaregował na kontrowersyjny wpis Stuhra. Mocna riposta byłego posła

Teraz media obiegła informacja o tym, że Jarosław Gowin może stracić posła zasilającego szeregi Porozumienia. Mowa tu o poseł Monice Pawłowskiej, która w marcu bieżącego roku przeszła z Lewicy do Porozumienia, a tym samym stała się wówczas częścią obozu Zjednoczonej Prawicy.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Doniesienia na temat kolejnego transferu politycznego poseł Moniki Pawłowskiej podał portal informacyjny – Gazeta.pl. Mimo wszystko na ten moment jest to wciąż wersja nieoficjalna.

Jarosław Gowin i Porozumienia stracą posła?

Jarosław Gowin w sierpniu definitywnie opuścił szeregi rządu Zjednoczonej Prawicy. Powodów takiego stanu rzeczy nie brakowało. Jednak w ostatnim czasie główną przyczyną był brak
porozumienia formacji Jarosława Gowina z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie pewnych rozwiązań, które w życie ma wprowadzać „Nowy ład”, który od dłuższego czasu jest bardzo mocno promowany przez polityków ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Aktualnie przyszłość polityczna Jarosława Gowina nie jest do końca pewna i zbyt perspektywiczna. Sondaże przeprowadzone po opuszczeniu przez Porozumienie szeregów Zjednoczonej Prawicy nie dają szans formacji politycznej Jarosława Gowina na ponowne, lecz tym razem samodzielne wejście do polskiego Sejmu. To jednak nie koniec kłopotów byłego wicepremiera.

Media obiegła informacja o tym, że Jarosław Gowin może stracić posła zasilającego szeregi Porozumienia. Mowa tu o poseł Monice Pawłowskiej, która w marcu bieżącego roku przeszła z Lewicy do Porozumienia, a tym samym stała się wówczas częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. Doniesienia na temat kolejnego transferu politycznego poseł Moniki Pawłowskiej podał serwis informacyjny – Gazeta.pl.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Dziś do obozu władzy droga Pawłowskiej może wieść trzema drogami: przez Partię Republikańską Adama Bielana, przez grupę Marcina Ociepy, czyli do parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju „Polska OdNowa” (dla osoby z Porozumienia taki akces byłby zdradą wobec Gowina) lub – co najmniej prawdopodobne – bezpośrednio do Prawa i Sprawiedliwości – czytamy na stronie Gazeta.pl.

Źródło: Gazeta.pl

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor