Szokująca informacja. Uzbrojone osoby przekroczyły granicę

Granica Polski z Białorusią: Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował o kolejnej prowokacji na granicy polsko-białoruskiej. Z informacji Stanisława Żaryna wynika, że we wtorek w nocy polscy żołnierze zauważyli na terytorium RP trzy umundurowane osoby, z bronią długą. Na widok polskiego patrolu mieli oni przeładować broń, a następnie oddalić się w kierunku Białorusi.

Polecamy także: Senator KO wymienił sukces Tuska. Bezcenna mina dziennikarki TVP (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią od dłuższego czasu jest bardzo napięta i jest także jednym z głównych tematów poruszanych w krajowych mediach. Na bieżąco na temat zdarzeń na granicy informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazuje polska Straż Graniczna oraz także przedstawiciele resortów obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych.

Polecamy również: Zaskakujący apel prezydenta. Doszło do nikczemnej kradzieży

Dziś Straż Graniczna opublikowała najnowszy komunikat, z którego wynika, że:

Tylko wczoraj odnotowaliśmy 351 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi. Zatrzymanych zostało 16 os.(8 ob. IRQ, 8 ob. TUR). Wobec 70 osób wydane zostały postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Pozostałym próbom zapobiegliśmy. Za pomocnictwo zatrzymany został 1 ob. Syriipoinformowała Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziś także na temat incydentu przy wschodniej granicy poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych – Stanisław Żaryn.

Granica Polski z Białorusią: Kolejny poważny incydent na granicy z Białorusią

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią kolejny już miesiąc ma charakter kryzysowy. W związku z tym w pasie przy granicy polsko-białoruskiej wprowadzony został stan wyjątkowy.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Na miejscu działają funkcjonariusze Straży Granicznej oraz polscy żołnierze. Na temat wydarzeń na bieżąco stara się informować Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz także przedstawiciele resortów obrony narodowej i spraw wewnętrznych.

Dziś rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych – Stanisław Żaryn poinformował o kolejnej prowokacji na granicy polsko-białoruskiej.

Prowokacje Łukaszenki stają się coraz poważniejsze. We wtorek w nocy polscy żołnierze zauważyli na terytorium RP trzy umundurowane osoby, z bronią długą. Po spotkaniu polskiego patrolu, przeładowały one broń, a potem oddaliły się w kierunku Białorusi – napisał Stanisław Żaryn.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

W tej sprawie do polskiego MSZ wezwany został przedstawiciel ambasady Białorusi, Straż Graniczna wystosowała również formalny protest do strony białoruskiej. Nie ma zgody na eskalowanie sytuacji przez Białoruśpoinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Żaryn.

Źródło: Twitter, Interia

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)

Tag: Granica z Białorusią