Znany polski aktor nie żyje. Zasłynął z gry w filmie „Miś”

Andrzej Płonczyński nie żyje. Był znanym aktorem, muzykiem, kompozytorem oraz także akompaniatorem. W roku 2017 otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wielu fanów polskiego kina i przede wszystkim produkcji sprzed lat może go kojarzyć z kultowej sceny mającej miejsce na lotnisku w polskim filmie „Miś” w reżyserii Stanisława Barei. Andrzej Płonczyński miał 85 lat.

Polecamy również: Zaskakujący apel prezydenta. Doszło do nikczemnej kradzieży

Smutną wiadomość na temat śmierci Andrzeja Płonczyńskiego przekazał jego wieloletni współpracownik, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – Marek Ravski. Płonczyński szerszej publiczności zaprezentował się przede wszystkim w produkcji filmu Stanisława Barei – „Miś”, która dziś u polskiego widza ma wymiar kultowej. Jego twórczość nie ograniczała się jednak tylko do filmu.

Andrzej Płonczyński nie żyje

Andrzej Płonczyński był znanym aktorem, muzykiem, kompozytorem oraz także akompaniatorem. W roku 2017 otrzymał medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wielu fanów polskiego kina i przede wszystkim produkcji sprzed lat może go kojarzyć z kultowej sceny mającej miejsce na lotnisku w polskim filmie „Miś” w reżyserii Stanisława Barei. Andrzej Płonczyński w momencie śmieci miał 85 lat.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Smutną wiadomość na temat śmierci Andrzeja Płonczyńskiego przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego wieloletni współpracownik, wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie – Marek Ravski.

Andrzej Płonczyński zmarł. Nie zrobiłem zdjęcia czarno białym bo to kolorowy człowiek był. Pełen radości, rozumienia, oddania sztuce, bliskim, wszystkim z którymi pracował. Przykro okrutnie. Wielki talent. Zaczynałem śpiewać, a on wiedział jak zagrać bo rozumiał w pół słowa wrażliwość. Dziękuję Ci za radość wspólnego przebywania. Żegnaj Przyjacielu. ….. Smutek i żal wielki zostawiłeśnapisał w mediach społecznościowych Marek Ravski – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Szeroka publika mogła obejrzeć Andrzeja Płonczyńskiego w kultowym polskim filmie „Miś”. Płonczyński ukończył Państwową Wyższą Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu prof. Pawła Lewieckiego. Pracował z największymi gwiazdami estrady nad interpretacją, muzykalnością czy tekstem.

Źródło: TVP

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)