Morawiecki odpowiada na słowa Tuska. Mocne słowa premiera (wideo)

Donald Tusk w Płońsku zwrócił się do lidera Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Słowa lidera Platformy Obywatelskiej dotyczyły propozycji zmiany polskiej Konstytucji. Miałoby to przynieść większe zabezpieczenie członkostwa Polski w strukturach europejskiej wspólnoty. Z kolei na słowa Donalda Tuska zaregował prędko szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Polecamy także: Rafał Ziemkiewicz przekazał smutne wieści: „Wielce zasłużony i uczciwy człowiek. RIP”

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił do krajowej polityki. Na ten moment z pewnością liczyło wielu działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej. Przed tą decyzją Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska borykała się z licznymi problemami. Jednym z nich były wówczas słabe notowania w sondażach wyborczych. W dodatku na politycznym horyzoncie pojawiła się Polska 2050 Szymona Hołowni, która stała się poważną konkurencją dla Platformy i kierowanej przez nią Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Od momentu powrotu Donalda Tuska głośno było przede wszystkim na temat jego wizyt w Gdańsku, Szczecinie. Nie ulega wątpliwości, że o wizycie byłego premiera w Płońsku także będzie głośno jeszcze przez pewien czas. To właśnie w tym mieście były przewodniczący Rady Europejskiej zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego z konkretną propozycją.

Donald Tusk w Płońsku: propozycja do prezesa PiS

Donald Tusk w Płońsku zwrócił się do lidera Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Słowa lidera Platformy Obywatelskiej dotyczyły propozycji zmiany polskiej Konstytucji. Miałoby to przynieść większe zabezpieczenie członkostwa Polski w strukturach europejskiej wspólnoty.

Polecamy także: Tego jeszcze nie było. Nagrali posła Nitrasa: „Przez Pana wlazłem…” (wideo)

Wiem, że oni chcą i są w stanie wyprowadzić Polskę z UE. Wiem, że mało kto zdaje sobie sprawę, że żeby wyprowadzić Polskę z UE, wystarczy de facto jedno głosowanie, takie klasyczne, właśnie w nocy, gdzie wystarczy zwykła większość głosówmówił Tusk na konwencji.

Oni swoimi głosami naprawdę dowolnej nocy mogą nas wyprowadzić z UE i wiemy że tego chcą, ale wmawiają wszystkim, bo też zrozumieli, że mogą z tego powodu przegrać wybory, jeśli Polacy to zrozumiejąkontynuował.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Propozycja jest bardzo prosta, konkretna i jest zarówno testem na ich wiarygodność, jak i załatwi problem tego ryzyka, o którym mówię. Można zmienić jeden prosty zapis w Konstytucjipowiedział.

Jest taki artykuł 90, gdzie można i powinniśmy de facto zapisać, że z UE można wyjść, jeśli będzie taka przynajmniej większość parlamentarna, jak była wtedy, kiedy wchodziliśmy do UE, a więc 2/3. My to możemy w kilka tygodni ustalić i przeprowadzićstwierdził były szef Rady Europejskiej.

Na słowa Tuska zaregował szef polskiego rządu – Mateusz Morawiecki.

Jest to element manipulacji i kłamliwej propagandy. PiS uważa, że miejsce Polski jest w UE. Warto też podkreślić, że jesteśmy suwerennym państwem, nie działamy pod dyktando Brukseli ani żadnej innej stolicy. Nasza suwerenność nie może być oddana tylko dlatego, że ktoś niewłaściwie interpretuje traktatymówił Mateusz Morawiecki.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Mateusz Morawiecki stwierdził, że partia rządząca jest gotowa na rozmowę na ten temat: – Pomijając propagandowy aspekt tego zagajenia, jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję na ten temat.

Źródło: DoRzeczy, YouTube

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor