Zaskakujące słowa Sikorskiego w Płońsku. Zwrócił się do korespondenta TVP (wideo)

W tym tygodnia w Płońsku odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Wystąpił na niej między innymi aktualny europoseł Platformy Obywatelskiej oraz także były minister spraw zagranicznych – Radosław Sikorski. Na samym początku swojego przemówienia polityk odniósł się do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Następnie zwrócił się także do korespondenta „państwowej telewizji”. Nagranie z między innymi z tą sytuacją trafiło do sieci.

Polecamy także: Tego jeszcze nie było. Nagrali posła Nitrasa: „Przez Pana wlazłem…” (wideo)

W ten weekend odbyła się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej. Oprócz wspomnianego Radosława Sikorskiego pojawił się były premier Donald Tusk. Wystąpienie byłego przewodniczącego Rady Europejskiej odbiło się głębokim echem w krajowych mediach. Głośno było między innymi na temat słów szefa Platformy Obywatelskiej dotyczących propozycji zmiany polskiej Konstytucji. Propozycja byłego szefa polskiego rządu miałaby zabezpieczyć polskie członkostwo w Unii Europejskiej.

Konwencja Platformy Obywatelskiej – Sikorski do reportera „państwowej telewizji”

W ten weekend w Płońsku w województwie mazowieckim odbyła się konwencja Platformy Obywatelskiej. Wystąpił na niej między innymi aktualny europoseł Platformy Obywatelskiej oraz także były minister spraw zagranicznych – Radosław Sikorski. Na samym początku swojego przemówienia polityk odniósł się do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Następnie zwrócił się także do korespondenta „państwowej telewizji”. Nagranie z między innymi z tą sytuacją trafiło do sieci.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Sikorski na początku swojego wystąpienia opowiedział zgromadzonym o swoim spostrzeżeniu. Dotyczyło ono dokładnie polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Ja w czwartek wróciłem z siedziby okupacyjnego parlamentu w Strasburgu. Nie będę wam sprawozdawał sesji, ale podzielę się z wami spostrzeżeniem. Mianowicie przed wejściem na salę obrad jest taka kanciapa, gdzie trzeba złożyć podpis obecności, żeby dostać dietę. I tak przypadkiem się zdarzyło, że widziałem jak to robią nasi koledzy i koleżanki z PiS-u. I proszę sobie wyobrazić, że nie stał nad nimi niemiecki kappo z kijem bejsbolowym i ich do tego nie przymuszałmówił na konwencji Platformy Obywatelskiej w Płońsku Radosław Sikorski.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

Polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się także w dość zaskakujący sposób do napotkanego korespondenta „państwowej telewizji”.

A ponieważ zauważyłem tu gdzieś korespondenta z państwowej telewizji, to chcę go poinformować, że przed wejściem na salę obrad nie trzeba też podpisywać oświadczenia, że będzie się głosowało „für Deutschland” – stwierdził.

Publiczność na sali nagrodziła jego słowa oklaskami.

Źródło: YouTube, wmeritum.pl

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor