Rafał Ziemkiewicz przekazał smutne wieści: „Wielce zasłużony i uczciwy człowiek. RIP”

Nie żyje Jerzy Targalski. O śmierci popularnego historyka i publicysty poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Dorota Kania. Wiadomość na ten temat przekazał dalej także publicysta i dziennikarz Rafał Ziemkiewicz. Jerzy Targalski miał 69 lat.

Polecamy także: Szokująca sytuacja na konferencji strajkujących medyków. Mężczyzna nie żyje (wideo)

Przed kilkoma dniami portal „Niezależna” poinformował o ciężkim stanie zdrowia dr Jerzego Targalskiego, który w lipcu bieżącego roku skończył 69 lat. Wówczas wielu przyjaciół Jerzego Targalskiego prosiło o modlitwę w jego intencji. Niestety dziś media obiegła smutna wiadomość o śmierci historyka. – Dziś do Donu Ojca odszedł dr Jerzy Targalski. Do zobaczenia w lepszym świecie, przyjacielu – napisała dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych Dorota Kania – polska dziennikarka i redaktor naczelny Polska Press.

Polecamy także: Takiego powitania Tuska niewielu się spodziewało. Jest nagranie (wideo)

Z kolei wpis opublikowany przez Dorotę Kanię przekazał dalej i skomentował także Rafał Ziemkiewicz.

Nie żyje Jerzy Targalski

Dziś media obiegła bardzo przykra wiadomość. Nie żyje Jerzy Targalski, który zasłynął przede wszystkim jako polski historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL, publicysta oraz także były członek zarządu Polskiego Radia.

Targalski urodził się 28 lipca 1952 roku w Łodzi. Jego ojcem był historyk Jerzy Targalski, m.in. członek redakcji kwartalnika „Z Pola Walki” i nauczyciel akademicki.

Polecamy także: Tego jeszcze nie było. Nagrali posła Nitrasa: „Przez Pana wlazłem…” (wideo)

Zmarły historyk w 1976 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Rok później studia w zakresie filologii starożytnego wschodu w Instytucie Orientalistycznym UW. W latach 1976–1979 był studentem studium doktoranckiego w Instytucie Historycznym UW, a w okresie 1980–1981 pracownikiem naukowym IH UW. W 2007 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Akademii Humanistycznej w Pułtusku na podstawie pracy pt. Mechanizmy demontażu komunizmu w Jugosławii na przykładzie Słowenii i Serbii (1986–1991).

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Targalski był wielkim miłośnikiem kotów. Zdjęcia ze swoimi pupilami można zobaczyć na jego stronie internetowej. Od 2014 na antenie Telewizji Republika emitowane były jego autorskie felietony dotyczące spraw międzynarodowych w cotygodniowym programie Geopolityczny tygiel.

Polecamy także: Szokujące słowa Jachiry w Sejmie. Tego jeszcze nie było (wideo)

W 2020 odznaczony został Krzyżem Wolności i Solidarności. W grudniu 2020 odznaczony został przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Wpis Doroty Kani i Rafała Ziemkiewicza

Dziś do Donu Ojca odszedł dr Jerzy Targalski. Do zobaczenia w lepszym świecie, przyjacielu – napisała dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych Dorota Kaniapolska dziennikarka i redaktor naczelny Polska Press.

Wpis dziennikarki przekazał dalej Rafał Ziemkiewicz, który napisał także:

– Bardzo smutna wiadomość. Wielce zasłużony i uczciwy człowiek. RIPnapisał Rafał Ziemkiewicz. 

Źródło: Wikipedia, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor