Reakcja Tuska po „urodzinach u Mazurka”? Bezlitosny komentarz Jakubiaka

Donald Tusk i urodziny Roberta Mazurka – stanowcza reakcja lidera Platformy. Czy Borys Budka i Tomasz Siemoniak będą mieć kłopoty?

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z doniesień medialnych wynika, że Donald Tusk podjął pewne kroki w związku z ostatnimi wydarzeniami dotyczącymi urodzin u Roberta Mazurka – dziennikarza radia RMF FM. Na wspomnianej imprezie z okazji 50-tych urodzin dziennikarza mieli pojawić się politycy Platformy Obywatelskiej – Borys Budka, Sławomir Neumann oraz także Tomasz Siemoniak. Z kolei portal Onet powołując się na Gazetę Wyborczą napisał, że w związku z zaistniałą sytuacją szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk ma być wściekły.

Obaj politycy KO – Borys Budka oraz Sławomir Neumann w tej sytuacji mieli oddać się do dyspozycji Donalda Tuska.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W związku z niezachowaniem należytych standardów jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO, Donald Tusk wezwał na rozmowę posłów Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka. W wyniku rozmowy obaj oddali się do dyspozycji przewodniczącego” – poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

Do całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się poseł Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej. Z kolei na jego wpis odpowiedział były poseł Marek Jakubiak, który na temat tej sytuacji także postanowił się wypowiedzieć.

Donald Tusk i urodziny Roberta Mazurka

Urodziny Roberta Mazurka niespodziewanie stały się w ostatnich dniach tematem numer jeden poruszanym w mediach. Do tej pory głównie mówiono o sytuacji w relacjach między Polską a Unią Europejską, wydarzeniach na granicy Polski z Białorusią oraz także o stacji telewizyjnej TVN. Mimo wszystko w ciągu ostatnich dni to właśnie impreza z okazji 50-tych urodzin dziennikarza RMF FM stała się tematem numer jeden.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z informacją podanych przez portal Gazeta.pl wynika, że wśród gości Mazurka, których uwieczniono na zdjęciach, można było zobaczyć m.in. Borysa Budkę, Tomasza Siemoniaka, Tadeusza Cymańskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza , Jadwigę Emilewicz. A także byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra kultury Piotra Glińskiego, Marka Suskiego, wiceministra ds. cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego czy szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka. Wśród gości można też zobaczyć byłego rzecznika PiS Adama Hofmana. Jak się okazało, w imprezie udział wzięli także politycy Lewicy – Marek Dyduch oraz Robert Kwiatkowski.

Politycy PO u Mazurka

Na urodzinach pojawili się wyżej wspomniani Borys Budka i Tomasz Siemoniak. Następnie media poinformowały o spotkaniu Tuska z Budką i Siemoniakiem. Z informacji PAP wynika, że rozmowa z Tuskiem dotyczyła właśnie obecności polityków na imprezie Mazurka.

W związku z niezachowaniem należytych standardów jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO, Donald Tusk wezwał na rozmowę posłów Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka. W wyniku rozmowy obaj oddali się do dyspozycji przewodniczącego” – poinformował PAP rzecznik PO Jan Grabiec.

Polecamy także: Tego się nie spodziewali. Joński i Szczerba wyrzuceni z własnej konferencji (wideo)

Do całej sytuacji za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się Kamil Bortniczuk z Partii Republikańskiej.

Jak Tusk zacznie zawieszać/wyrzucać z PO za wyjście na siłownię, do parku, na piwo albo /o zgrozo/ haratanie w gałę w czasie posiedzenia Sejmu, to nie wiem czy do końca września utrzymają klub. Sam siebie też prewencyjnie powinien. To jest mega hipokryta. Nawet jak na Sejm 🙂 – napisał Bortniczuk.

Do sytuacji odpowiadając na wpis Bortniczuka odniósł się także Marek Jakubiak

Dobre, dodam od siebie, że z częścią polityków PO przesiedzieliśmy na komisjach setki godzin w jednej sali. @donaldtusk jest Pan wściekły, że zaproszenia Pan nie dostał od @wina_Mazurka 🙂 albo robi Pan czystki znajdując idiotyczny powód. LAle Wasz cyrk Wasze małpynapisał były poseł.

 

Źródło: Gazeta Prawna, Twitter,Gazeta, Onet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor

Giertych zaatakował Mazurka i PiS. Mocna odpowiedź od dziennikarza RMF

Tusk mocno o PiS ws. UE. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego (wideo)

Tag: Tusk urodziny Mazurka