Tusk mocno o PiS ws. UE. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego (wideo)

Patryk Jaki na konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarza stacji telewizyjnej TVN o wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska. Chodzi dokładnie o słowa byłego przewodniczącego Rady Europejskiej, który powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chciałoby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

Polecamy także: Trzaskowski o swoim wzroście. Zaskakujące słowa prezydenta Warszawy (wideo)

Donald Tusk wystąpił pod koniec ubiegłego tygodnia na konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Płońsku. Lider Platformy został przywitany przez burmistrza miasta w bardzo tradycyjny sposób – chlebem i solą. W trakcie swojego wystąpienia były przewodniczący Rady Europejskiej wypowiedział się do ostatnich relacji między Polską a Unią Europejską. Tusk złożył między innymi zaproponował, aby dokonać pewnych zmian w polskiej Konstytucji. Miałoby to przynieść większe zabezpieczenie członkostwa Polski w strukturach europejskiej wspólnoty.

Tusk mówił także, że Prawo i Sprawiedliwość chciałoby wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

Wiem, że oni chcą i są w stanie wyprowadzić Polskę z UE. Wiem, że mało kto zdaje sobie sprawę, że żeby wyprowadzić Polskę z UE, wystarczy de facto jedno głosowanie, takie klasyczne, właśnie w nocy, gdzie wystarczy zwykła większość głosówmówił Tusk na konwencji.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Oni swoimi głosami naprawdę dowolnej nocy mogą nas wyprowadzić z UE i wiemy że tego chcą, ale wmawiają wszystkim, bo też zrozumieli, że mogą z tego powodu przegrać wybory, jeśli Polacy to zrozumiejąkontynuował.

Patryk Jaki zapytany przez dziennikarza TVN o słowa Tuska

Patryk Jaki na konferencji prasowej został zapytany przez dziennikarza stacji telewizyjnej TVN o słowa Donalda Tuska. Chodzi dokładnie o wypowiedź byłego premiera na temat chęci Prawa i Sprawiedliwości do wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

– Jak Pan oceni wypowiedzi Donalda Tuska, który powiedział ostatnio, że Prawo i Sprawiedliwość chcę wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, no i że właściwie już to robi – pytał dziennikarz TVN Bartosz Filipowicz.

Odpowiedź europosła

– Tak jak to państwu mówiliśmy przez całą konferencje, nie mamy zamiaru nikogo wyprowadzać z Unii Europejskiej. Natomist, to co w tej chwili jest bardzo istotne, chcielibyśmy, aby Polska była traktowana uczciwie. Jeżeli na zachodzie politycy powtarzają, że Polska traktuje Unię Europejską jako bankomat i że oni nic nie zyskują, tylko Polska zyskuje. Chcieliśmy państwu dzisiaj pokazać, że to nie jest prawdziwy obraz – mówił Patryk Jaki.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

– W związku z powyższym na tym nam dzisiaj zależy. Nie zależy nam na wychodzeniu z Unii Europejskiej, co wielokrotnie podkreślaliśmy. Naromiast chcemy, aby o Unii Europejskiej można było mówić prawdę, żeby nie było tematów tabu, aby to nie było tak, że ktoś pokaże państwu liczby, to od razu będzie objęty ostracyzmem publicznym. Ja państwu chcę powiedzieć, że to jest najważniejsze w tej dyskusji – mówił europoseł.

A jeżeli chodzi o wyprowadzanie kogoś z Unii Europejskiej, ale nie kto inny, ale Donald Tusk ma największe sukcesy. Bo tak to się składa, że jego przewodniczenia Radą Europejską Wielka Brytania wyszła z Unii Europejskiej i to w dużej mierze była jego jak oni i urzędnicy postępowali z Brytyjczykami, bo to oni dali im dużo argumentów, aby z tej Unii Europejskiej wyjść. W związku z powyższym on musi się rozliczyć z własnym sumieniempowiedział Patryk Jaki.

Źródło: DoRzeczy, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor