Nowy sondaż: Złe wieści dla Tuska. Zaskakujący wynik Konfederacji

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce. Wynika z niego, że niezmiennie na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która w porównaniu do ostatniego badania odnotowała spadek poparcia. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Tuż za nią z minimalną stratą znalazła się Konfederacja. Próg wyborczy przekracza jeszcze Lewica.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z kolei inne ugrupowania polityczne nie przekroczyły w badaniu bariery progu wyborczego. Mowa tu o Polskim Stronnictwie Ludowym kierowanym przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, Porozumieniu Jarosława Gowina oraz także formacji Kukiz’15, na której czele stoi Paweł Kukiz.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się naprawdę sporo. Na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki Donald Tusk. Głośno również było przede wszystkim za sprawą odejścia z rządu Jarosława Gowina i jego formacji politycznej. Następnie wiele kontrowersji i kryrycznych komentarzy przyniosły wydarzenia z 11 sierpnia w Sejmie. Kolejnym tematem jest sytuacja na granicy Polski z Białorusią. Sporo mówiło się także na temat wydarzenia – Campus Polska, które zostało zorganizowane przez środowisko Rafała Trzaskowskiego.

Nowy sondaż wyborczy Social Changes dla portalu wPolityce

Z nowego sondażu wyborczego pracowni Social Changes dla portalu wPolityce wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca otrzymała 37 proc. poparcia. Jest to wynik bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z kolei drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi Platforma Obywatelska. KO uzyskało wynik wynoszący 24 proc. W tym przypadku nie ma dobrych wieści dla Donalda Tuska, ponieważ jest to wynik o 3 pkt. procentowe mniej niż poprzednio.

Na trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w tym badaniu uzyskała 13 proc. Jest to wzrost o 1 punkt procentowy.

Tuż za Polską 2050 znalazła się Konfederacja. Wynik formacji, którą tworzą przedstawiciele Ruchu Narodowego i środowiska Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna wynosi 12 proc. Jest to wzrost o 3 punkty procentowe. W tej sytuacji Konfederacja ma bardzo niewielką stratę do podium, co może lekko dziwić po ostatniej sytuacji z Grzegorzem Braunem w Sejmie.

Polecamy także: Tego się nie spodziewali. Joński i Szczerba wyrzuceni z własnej konferencji (wideo)

Dalej uplasowała się Lewica z 7 proc. (poparcie bez zmian).

Progu wyborczego nie przekroczyło Polskie Stronnictwo Ludowe, Porozumienie Jarosława Gowina oraz także formacja Kukiz’15, na której czele stoi Paweł Kukiz.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1050 osób w dniach od 17 do 20 września 2021 roku.

Źródło: wPolityce

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor