Tusk ponownie zaatakował rząd PiS. Dostał nieoczekiwaną i mocną ripostę

Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Instagramie opublikował zdjęcie wraz z opisem, w którym to odniósł się do sytuacji polskich przedsiębiorców, z którymi spotyka się w trakcie swoich wizyt w poszczególnych miejscach w Polsce.

Polecamy również: Bardzo dobry sondaż dla PiS. Opozycja może być w szoku

Były szef rady ministrów w rządzie Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego nakreślił między innymi sytuację właściciela piekarni, któremu zwiększyły się koszty wynikające z rachunków za gaz.

Pod wpisem Donalda Tuska pojawiło się wiele komentarzy zwolenników umownego lidera polskiej opozycji. Do publikacji polityka Platformy Obywatelskiej, lecz na Twitterze postanowił odnieść się także znany dziennikarz Łukasz Warzecha, który już tak entuzjastyczny w przeciwieństwie do zwolenników Tuska nie był.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Co w tej sytuacji na wpis byłego przewodniczącego Rady Europejskiej postanowił odpowiedzieć Łukasz Warzecha?

Donald Tusk od samego początku swojego powrotu do krajowej polityki stara się zachować na wielu polach sporą aktywność. Lider Platformy Obywatelskiej aktywnie odnosi się do sytuacji w Polsce za pośrednictwem między innymi mediów społecznościowych.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Jednak nie jest to jedyna droga, za sprawą której Tusk wyraża swoje zdanie. Były premier stawia także na osobistą interakcje z mieszkańcami poszczególnych miejsc w Polsce.

Z tych właśnie wypraw w następnej kolejności polityk wstawia wpisy, gdzie wyraża swoje zdanie, z którym jednak nie wszyscy się zgadzają.

Donald Tusk i riposta Łukasza Warzechy

Gdziekolwiek nie pojadę, spotykam lokalnych przedsiębiorców zmartwionych o los swoich działalności. Nie inaczej było dziś w województwie zachodniopomorskim. Pan Waldemar, właściciel piekarni w Barlinku, który do tej pory płacił za gaz 3300 zł, w kwietniu tego roku musi zapłacić 13300 zł. To podwyżka o ponad 400%napisał za pośrednictwem swojego konta na Instagramie Donald Tusk.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Ciężar drożyzny, ciężar inflacji, muszą na sobie nosić najciężej pracujący. Albo rząd coś z tym zrobi, albo trzeba taki rząd jak najszybciej zmienić! Jednak kiedy widzę entuzjazm ludzi jak dziś w Barlinku, Łobzie i Stargardzie, to wiem, że pisowska władza wkrótce się skończy! – czytamy na profilu lidera Platformy Obywatelskiej.

Na ten wpis byłego przewodniczącego Rady Europejskiej postanowił odpowiedzieć Łukasz Warzecha.

Polecamy także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Tusk: „Albo rząd COŚ z tym zrobi…”.
Czy ze strony Tuska pojawił się choćby cień pomysłu, co? Czy podejście Tuska do kwestii embarga i sankcji jest o milimetr inne niż PiS? Nie, Tusk wręcz pcha rząd dalej, atakując zarzutem o prorosyjskośćnapisał dziennikarz za pośrednictwem Twittera.

 

Źródło: Twitter, Instagram

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)