Polska pogrążona w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Bardzo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje legendarny polski aktor Jerzy Trela.

Polecamy również: Bardzo dobry sondaż dla PiS. Opozycja może być w szoku

Artysta zmarł w wieku 80 lat. Wiadomość o śmierci wybitnego polskiego aktora przekazał jego syn Piotr. Jerzy Trela był bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych polskich aktorów.

Pojawiał się zarówno na deskach teatralnych, jak i również w licznych filmach oraz serialach. Mowa tu między innymi o takich znanych produkcjach jak „Quo vadis”, „Pan Tadeusz”, „Prymas. Trzy lata z tysiąca” oraz także „Ekstradycja 2”.

Polecamy również: Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje wielka polska bohaterka i legenda

Jerzy Trela urodził się 14 marca 1942 roku w Leńczach. Aktor był absolwentem liceum plastycznego w Krakowie. Następnie zdecydował się rozpocząć studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, które ostatecznie zakończył w roku 1969.

Był jednym ze współtwórców Krakowskiego Teatru Scena STU. W latach 1984–1990 był rektorem krakowskiej PWST. Pełnił także funkcję profesora wspomnianej uczelni.

Polecamy również: Wyburzyć Pałac Kultury? Jednoznaczna postawa Polaków (WYNIKI)

Jerzy Trela w swoim życiu zaliczył także epizod polityczny. Mianowicie pełnił mandat posła na Sejm PRL IX kadencji od 1985 do 1989 roku. W wyborach prezydenckich, które odbyły się w roku 2015 należał do komitetu honorowego poparcia Bronisława Komorowskiego.

Nie żyje Jerzy Trela

Jerzy Trela był bardzo blisko związany z Krakowem. Z tego względu jeszcze w tym tygodniu aktor otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Polecamy również: Ten polityk zastąpi Andrzeja Dudę? Zaskakujący wynik sondażu

Mimo wszystko Jerzy Trela zdecydowanej większości Polaków kojarzy się jednak z wybitnie odegranymi rolami. Polski widz mógł spotkać Jerzego Trele w takich produkcjach jak między innymi: „Stawka większa niż życie”, „Kolumbowie”, „Kopernik”, „Janosik”, „Królowa Bona”, „Człowiek z żelaza”, „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, „Ekstradycja 2”, „Pan Tadeusz”, „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, „Quo vadis”, „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”, Być jak Kazimierz Deyna” oraz „Żywioły Saszy”.

Polecamy także: Najnowszy sondaż. Zaskakująca zamiana miejsc w czołówce

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Dzisiaj, w wieku 80 lat odszedł od nas wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, Jerzy Trela. Profesor i wieloletni rektor PWST w Krakowie, honorowy obywatel miasta Krakowa, współtwórca Krakowskiego Teatru Scena STUpoinformowało miasto Kraków za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)