Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Marka Jakubiaka

Cezary Tomczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował jeden z najnowszych sondaży wyborczych. Wynika z niego jasno, że Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska zaliczyła zdecydowany wzrost poparcia. Na entuzjazm polityka opozycji zaregował Marek Jakubiak. Co w odpowiedzi napisał były poseł?

Polecamy także: Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Bez wątpienia powrót Donalda Tuska do polskiej polityki został odebrany jako impuls dla środowiska Platformy Obywatelskiej oraz związanej z nią Koalicji Obywatelskiej. Sondaże poparcia poszły do góry. Koalicja Obywatelska sporo zyskała, lecz kto z tego powodu poniósł największy koszt?

Cezary Tomczyk cieszy się wzrostem KO. Cięta riposta Jakubiaka

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu jest ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość, na które swój głos chciałoby oddać 34.2 proc. badanych. Jest to spadek o 1 pkt. proc. w stosunku do badania przeprowadzonego w zeszłym miesiącu.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z kolei na drugim miejscu zdecydowanie umacnia się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska,  nad którą to stery na początku lipca ponownie przejął Donald Tusk. KO w przeprowadzonym badaniu otrzymało 27.6 proc. badanych. Jest to zdecydowany wzrost w odniesieniu do ostatniego badania o 6.3 pkt. proc. Wiele osób w tak sporym wzroście upatruję związku z powrotem do krajowej polityki Donalda Tuska.

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Formacja byłego dziennikarza telewizji TVN w najnowszym badaniu może liczyć już tylko na 10 proc. Jest to znaczący spadek w porównaniu z poprzednim badaniem o aż 6.5 pkt. proc. Od powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki można zauważyć spadające wyniki poparcia dla Polski 2050. Czyżby powrót Donalda Tusk był dla Szymona Hołowni wyrokiem? Spadek poparcia może być zmartwieniem w szeregach młodego ugrupowania. Mimo wszystko Hołownia w dalszym ciągu ma szansę na wejście do Sejmu.

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Wyniki sondażu za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował Cezary Tomczyk, który nie krył także zadowolenia z osiągniętego rezultatu – Gonimy:) @donaldtusknapisał Cezary Tomczyk.

Z kolei na wpis polityka odpowiedział Marek Jakubiak. Były poseł napisał – Chyba nie gonicie, tylko zabieracie 🙂zripostował prezes Federacji dla Rzeczpospolitej.

 

Źródło: Twitter, wp

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT

Cejrowski wygrał z władzami Gdańska. Z tej okazji także pokazał to nagranie (wideo)