Zaskakujący sondaż wyborczy. Złe wieści dla Hołowni

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Na pierwszym miejscu w dalszym ciągu jest Prawo i Sprawiedliwość. Na dalszej lokacie znalazła się Koalicja Obywatelska, której wynik może napawać sporym optymizmem zarówno jej działaczy,  jak i również wyborców. Dalej na ostatnim miejscu podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, które w porównaniu z sondażami z czerwca zdecydowanie traci swoich sympatyków. Na dalszych lokatach znalazła się Lewica oraz także Konfederacja. Blisko progu wyborczego jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z sondażu można wywnioskować przede wszystkim spory wzrost dla Koalicji Obywatelskiej. Czy to już pierwszy efekt powrotu Donalda Tuska do krajowej polityki? Zaskakujący może się wydać wynik Szymona Hołowni, który zdecydowanie traci.

Nowy sondaż wyborczy

Nowy sondaż wyborczy United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że wciąż na prowadzeniu jest ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego – Prawo i Sprawiedliwość, na które swój głos chciałoby oddać 34.2 proc. badanych. Jest to spadek o 1 pkt. proc. w stosunku do badania przeprowadzonego w zeszłym miesiącu.

Polecamy także: Tyle wynosi emerytura Joanny Senyszyn. Kwota zwala z nóg

Z kolei na drugim miejscu zdecydowanie umacnia się Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska,  nad którą to stery na początku lipca ponownie przejął Donald Tusk. KO w przeprowadzonym badaniu otrzymało 27.6 proc. badanych. Jest to zdecydowany wzrost w odniesieniu do ostatniego badania o 6.3 pkt. proc. Wiele osób w tak sporym wzroście upatruję związku z powrotem do krajowej polityki Donalda Tuska.

Z kolei na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050, na której czele stoi Szymon Hołownia. Formacja byłego dziennikarza telewizji TVN w najnowszym badaniu może liczyć już tylko na 10 proc. Jest to znaczący spadek w porównaniu z poprzednim badaniem o aż 6.5 pkt. proc.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,9 proc. poparcia. Jest to spadek o 0,9 pkt. proc. Konfederacja, na którą głos oddałoby 5,9 proc. wyborców. Jest to w przypadku tej formacji wzrost o 0,3 pkt. proc. Z kolei Na granicy progu wyborczego balansuje Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc.; spadek o 0,1 pkt. proc.).

Polecamy także: Przewaga PiS zmniejszyła się. Jest najnowszy sondaż

Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” w badaniu wskazało 10,4 proc. osób. Grupa niezdecydowanych zwiększyła się o 1,9 pkt. proc.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 30 lipca 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

Źródło: wp

Polecamy również:

Widzowie TVP także pogrążeni w smutku. Znany aktor serialu Telewizji Polskiej nie żyje

Polska pogrążona także w smutku. Nie żyje narodowy bohater

USA: Wygonili reportera TVN z demonstracji. Jest nagranie (wideo)

Alarm w siedzibie TVN. Nagle przerwano jeden z programów (wideo)

Zbliża się koniec TVN24? Mocne słowa wiceprzewodniczącej KRRiT

Cejrowski wygrał z władzami Gdańska. Z tej okazji także pokazał to nagranie (wideo)