Kożuchowska o sytuacji na granicy. Padły mocne słowa

Aktorka Małgorzata Kożuchowska za pośrednictwem swojego konta na portalu Instagram odniosła się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, na której temat w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno. Co dokładnie napisała aktorka, która przed laty zasłynęła z gry w kultowym serialu Telewizji Polskiej?

Polecamy także: Tego jeszcze nie było. Kurdej-Szatan w białoruskiej telewizji (wideo)

Sytuacja na granicy Polski z Białorusią jest od dłuższego czasu bardzo napięta. W związku z kryzysowym charakterem sytuacji podjęto decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego częściowo na terenie województw podlaskiego i lubelskiego w pasie przy granicy z Białorusią. Na bieżąco wiadomości na temat sytuacji na granicy stara się przekazywać polska Straż Graniczna za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W ostatnim czasie w związku z sytuacją na granicy głośno było także na temat wpisu, który w mediach społecznościowych zamieściła aktorka Barbara Kurdej-Szatan. Artystka znana przede wszystkim z gry w serialu „M jak Miłość” i reklamach sieci komórkowej Play w bardzo kontrowersyjny sposób odniosła się do polskiej Straży Granicznej. W związku z tym aktorka musiała zmierzyć się z falą wielu negatywnych komentarzy. Mimo wszystko za swoje słowa aktorka ostatecznie przeprosiła.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Głos na temat sytuacji na granicy Polski z Białorusią zabrała także inna aktorka – Małgorzata Kożuchowska, której wpis został utrzymany w zdecydowanie innym tonie, niż w przypadku Barbary Kurdej-Szatan.

Aktorka Małgorzata Kożuchowska o sytuacji na granicy Polski z Białorusią

Znana polska aktorka – Małgorzata Kożuchowska za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, na której temat w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Tak jak pewnie każdy z Was przejmuję się i przeżywam to, co dzieje się na naszej wschodniej granicy. Trudno normalnie funkcjonować mając przed oczyma obrazy, które codziennie widzimy w różnych serwisach informacyjnych. Setki, a nawet już tysiące ludzi sprowadzonych z premedytacją na granicę i uwięzionych przez bezwzględny reżim Łukaszenki. Ludzi oszukanych, wykorzystywanych jako naboje, żywe tarcze w nowym rodzaju wojny: wojny hybrydowej. Porażający cynizm białoruskiego dyktatora. Zostaliśmy postawieni w arcytrudnej sytuacjiczytamy na profilu aktorki.

Obrona naszych polskich i unijnych granic to nasz oczywisty obywatelski obowiązek, a jednocześnie obowiązek ludzki to pomoc tym, którzy bez tej pomocy stracą życie. Dziękuję i wspieram wszystkich pełniących służbę na granicy, dzięki Wam czujemy się bezpiecznie. Dziękuję też wszystkim, którzy niosą pomoc oszukanym migrantom, żeby ta „podróż” nie miała tragicznego końca w lesie. Modlę się za wszystkich ludzi dobrej woli i modlę się o pokójczytamy.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

To, co uważam w tej chwili za bardzo ważne to jedność – niech nasz głos będzie głosem wszystkich Polaków wobec zagrożenia z zewnątrz – wiele razy w naszej historii udowodniliśmy, że to potrafimy. Jeśli chcecie i możecie pomóc wklejam linki do organizacji, które się tym zajmują. W przyszłą niedzielę we wszystkich kościołach jest zapowiedziana zbiórka pieniędzy na te cele. Zbiórki prowadzą również @fundacjaocalenie @polskamisjamedyczna @caritaspl @polski_czerwony_krzyz i wiele innychnapisała na Instagramie Małgorzata Kożuchowska.

Link do wpisu Małgorzaty Kożuchowskiej umieszczamy w linku źródłowym.

Źródło: Instagram

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne