Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość stojące na czele obozu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko formacja rządząca odnotowała w tym badaniu spadek poparcia.

Polecamy również: Napięta sytuacja na granicy. Jest najnowsze nagranie Straży Granicznej (wideo)

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. Formacja, za której sterami stoi Donald Tusk podobnie jak PiS odnotowała spadek poparcia, lecz jest on mniejszy w porównaniu z opcją rządzącą.

Dalej jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN umocniło swoją pozycję i jednocześnie odrobiło straty do przodujących od dawna Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej. Tym samym Polska 2050 ma spore powody do zadowolenia. Kolejne miejsca powyżej progu wyborczego osiągnęły Lewica oraz także Konfederacja. Poniżej progu znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

W polskiej polityce nie brak jest wydarzeń, które wzbudzają wiele komentarzy ze strony mediów, polityków i przede wszystkim społeczeństwa. Jedną z takich spraw jest choćby sytuacja na granicy Polski z Białorusią. Szeroko komentowane są także stosunki między polskim rządem a Unią Europejską. W ostatnich dniach powrócił także temat dotyczący prawa aborcyjnego.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski

Z sondażu United Surveys wynika, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość stojące na czele obozu Zjednoczonej Prawicy. Mimo wszystko PiS zalicza duży spadek poparcia. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego swój głos chciałoby oddać teraz tylko 32,6 proc. wyborców. To mniej o 4,5 pp.w stosunku do badania z zeszłego tygodnia.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Dalej jest Koalicja Obywatelska z Platformą Obywatelską na czele. W badaniu z 5 listopada największa formacja opozycyjna otrzymała 21,6 proc., co oznacza spadek o 1,7 pp. Z pierwszej trójki sondażu tylko PiS i KO zaliczają spadki. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku Polski 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN otrzymała 16.5 proc. Oznacza to wzrost o aż 4.5 p.p. Tym samym Polska 2050 ma spore powody do zadowolenia

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica, która otrzymała 7,2 proc. badanych. Jest to o 0,8 pp. mniej niż w poprzednim badaniu. Kolejne miejsce przypadło Konfederacji. Formacja tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna otrzymała 5,9 proc., czyli o 0,2 pp. mniej niż poprzednio. Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska – 4,6 proc. ankietowanych jest to spadek o 1,6 pp. względem wcześniejszego sondażu.

11.7 proc. wskazało odpowiedzieć „nie wiem/ trudno powiedzieć”.

Źródło: wp

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała