Awantura na konferencji Czarnka

Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki starł się słownie w trakcie konferencji prasowej z dziennikarzem stacji telewizyjnej TVN po pytaniu dotyczącym zmian w podręczniku profesora Wojciecha Roszkowskiego.
Polecamy także: Polscy widzowie pogrążeni w smutku. Znany polski prezenter telewizyjny nie żyje

Napadliście na prof. Roszkowskiego, zmieszaliście go z błotem w tym TVN-ie, napuszczając na niego rodziców dzieci poczętych metodą in vitro, o czym on w ogóle nie pisałzaznaczał minister Przemysław Czarnek odpowiadając w trakcie konferencji prasowej na pytanie przedstawiciela stacji telewizyjnej TVN.

Cała sytuacja ma powiązanie z nowym przedmiotem, który ma zostać wprowadzony do polskich szkół – historia i teraźniejszość. Będzie on nauczony w szkołach ponadpodstawowych.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Już od początku następnego miesiąca uczniowie klas pierwszych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia w miejsce przedmiotu wiedza o społeczeństwie będą przerabiać zagadnienia właśnie z tego przedmiotu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Do tej pory do użytku dopuszczony został tylko jeden podręcznik do tego przedmiotu, którego autorem jest prof. Wojciech Roszkowski.
Książka wywołała oburzenie również w kręgach politycznych. Temat zmian w książce został poruszony w trakcie jednej z konferencji prasowych, w których wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Przemysław Czarnek kontra dziennikarz TVN

W trakcie konferencji prasowej dziennikarz stacji telewizyjnej TVN zadał pytanie dotyczące procedury zmiany treści w podręczniku profesora Wojciecha Roszkowskiego.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Jak będzie wyglądała procedura zmiany treścipytał dziennikarz.
Państwo chcecie tej zmiany czy nie? – odparł minister edukacji. – Przecież napadliście na prof. Roszkowskiego, zmieszaliście go z błotem w tym TVN-ie, napuszczając na niego rodziców dzieci poczętych metodą in vitro, o czym on w ogóle nie pisałmówił minister do reportera TVN.

Starszego człowieka, niebywale zasłużonego, potraktowaliście gorzej niż władze PRL-u, doprowadzając go naprawdę do sytuacji bardzo trudnejmówił Czarnek.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska
Doprowadziliście do niewiarygodnego hejtu na pracowników wydawnictwa, bo nawet nocą grożą im śmiercią. Teraz jeszcze państwo pytacie, w jakim trybie będziemy zmieniać? Chcecie tej zmiany, czy nie? W jak najszybszym trybie, żebyście dalej nie wykorzystywali bezczelnie dzieci poczętych metodą in vitro do brudnej gry politycznej Platformy Obywatelskiejzakończył odpowiedź minister Czarnek.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)