Zaskakujący sondaż. Tylko cztery partię wchodzą do Sejmu

Nowy sondaż wyborczy został opublikowany przez CBOS. Wynika z niego między innymi, że próg wyborczy przekraczają tylko cztery partię. Na prowadzeniu w sondażu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Polscy widzowie pogrążeni w smutku. Znany polski prezenter telewizyjny nie żyje

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej, w której pierwsze skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050 prowadzona przez Szymona Hołownie.

Wiele osób może zaskoczyć fakt, że w sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej tylko cztery ugrupowania polityczne przekraczają wymaganą barierę progu wyborczego wynoszącą pięć procent.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Prócz Zjednoczonej Prawicy, Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 próg wyborczy przekroczyła jeszcze również Konfederacja. Pozostałe partię nie uzyskały wymaganego poparcia w sondażu.

Mowa tu o Lewicy oraz także Polskim Stronnictwie Ludowym. 76 proc. respondentów wyraziło swoją chęć wzięcia udziału w wyborach. W tym przypadku jest to wzrost o 2 pp.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Z kolei o 2 pp. wzrosła liczba osób, które wahają się w kwestii wzięcia udziału w wyborach – 13 proc. Z kolei 11 proc. wynosi liczba osób biorących udział w badaniu, które zakładają, że nie wezmą udziału w wyborach, co jest spadkiem o 4 pp.

Nowy sondaż wyborczy CBOS

Liderem w najnowszym sondażu pracowni CBOS jest Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Partia Republikańska). Formacja rządząca w Polsce otrzymała 31 proc. Oznacza to spadek o 2 pp.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Kolejne miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Największa opcja opozycyjna w polskim Sejmie otrzymała 21 proc. Jest to wynik wyższy o 3 pp. niż poprzednio. Trzecie miejsce przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10 proc. – wzrost o 2 pp.

Powyżej progu wyborczego znalazła się jeszcze Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy, Braun, Wolnościowcy) – 7 proc. Dla tej formacji oznacza to wzrost o 1 pp.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

Poniżej progu wyborczego znalazła się Lewica – 4 proc., co oznacza spadek o 1 pp. Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem 2 proc. – spadek o 1 pp. Na samym dole są: Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc. (poprzednio 0 proc.) i Kukiz’15 – 1 proc. (bez zmian).

Źródło: CBOS, dorzeczy.pl

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)