Tusk wspomina słowa Lecha Kaczyńskiego. Mocna kontra Macierewicza

Donald Tusk był gościem TVN24. Były premier w trakcie rozmowy przywołał słowa, które przed laty na temat Jarosława Kaczyńskiego miał wypowiedzieć jego tragicznie zmarły brat – prezydent Lech Kaczyński. Do słów Tuska odniosła się między innymi sędzia Trybunału Konstytucyjnego – Krystyna Pawłowicz. Zrobił to także poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były szef MON – Antoni Macierewicz w trakcie swojej wizyty w polskim radiu. Co na temat występu i słów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej powiedział polityk opcji rządzącej?

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Donald Tusk w TVN24 – komentarz Antoniego Macierewicza

Po dłuższym czasie oczekiwaniami Donald Tusk oficjalnie powrócił do polskiej polityki. W dodatku były szef polskiego rządu objął stery nad Platformą Obywatelską, która w ostatnich miesiącach przeżywała na wielu płaszczyznach kryzys. Czy powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej sprowadzi Platformę Obywatelską i Koalicję Obywatelską na dawne tory?  Polityk zdecydowanie stawia na sporą aktywność w przestrzeni publicznej. Niedawno media informowały o wyjeździe Tuska na urlop.
Po powrocie były przewodniczący Rady Europejskiej udzielił wywiadu dla stacji TVN24. W jego trakcie często padał wątek Jarosława Kaczyńskiego.

– Jarosław Kaczyński jest bardzo klasycznym przykładem psychiki autorytarnej, psychiki człowieka, który nie znosi żadnej formy sprzeciwu i który nie śpi spokojnie, jeśli nie ma pewności, że wszystko wokół niego jest mu podległe – stwierdził były premier.

Szef Platformy Obywatelskiej wspomniał także o słowach, które jego zdaniem miał mu powiedzieć Lech Kaczyński.

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

– Co do prawdziwych intencji Jarosława Kaczyńskiego, to nie mówię o moich domysłach. Mam za sobą lata doświadczeń i także rozmów z jego bratem, zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, który sam mnie przestrzegał, mówiąc: uważaj, bo Jarosław on za bardzo Unii nie kocha – powiedział.

– Tak, wtedy kiedy dyskutowaliśmy, pamiętam te wiele godzin na Helu, kiedy ówczesny prezydent Lech Kaczyński zaprosił mnie na spotkanie, a stawką był traktat lizboński, podpisanie traktatu i zawisła groźba w powietrzu, że to się zakończy referendum i Lech Kaczyński bardzo chciał ochronić jakby Jarosława Kaczyńskiego przed takim europejskim referendum, bo było wiadomo, że wtedy proeuropejskie siły wygrałyby miażdżąco – powiedział.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Na słowa Tuska w rozmowie w Polskim Radiu zaregował Antoni Macierewiczbyły szef MON.

Powoływanie się przez Donalda Tuska na słowa poległego nad Smoleńskiem prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego nie jest skandalem, ale obrzydlistwempowiedział w Polskim Radiu 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.

Wcześniej w kryrycznym tonie na temat słów byłego przewodniczącego Rady Europejskiej wypowiedziała się także Krystyna Pawłowicz.

Źródło: Polskie Radio 

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie