Zapytano Polaków w USA o Donalda Tuska. Odpowiedzi mogą zaskakiwać (wideo)

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca bieżącego roku. Na ten temat Polaków żyjących na co dzień w Stanach Zjednoczonych zapytali dziennikarze kanału „Aneryka po Polsku”. Co na ten temat uważają nasi rodacy żyjący w USA?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

gg


Donald Tusk w 2014 roku odszedł z polskiej polityki. Wówczas polityk skierował ścieżkę swojej kariery w kierunku Unii Europejskiej. To tam przez dwie kadencję wykonywał obowiązki Przewodniczącego Rady Europejskiej. Następnie były szef polskiego rządu objął stery nad Europejską Partią Ludową.

gg


Z kolei na początku lipca bieżącego roku Donald Tusk powrócił do Polski i od razu przejął stery nad Platformą, która borykała się z wieloma problemami.

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki – zapytano o to Polaków w USA

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Donald Tusk na początku lipca bieżącego roku powrócił oficjalnie do krajowej polityki. Były przewodniczący Rady Europejskiej od razu przejął stery nad swoim dawnym ugrupowaniem politycznym, a więc Platformą Obywatelską. Powrót Tuska przez wielu polityków, działaczy i sympatyków Platformy Obywatelskiej jest odbierany przede wszystkim jako wielka nadzieja na ponowne nawiązanie bliskiej rywalizacji z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego, czyli Prawem i Sprawiedliwością.

gg


Od samego początku swojego powrotu Donald Tusk wykazuje się dość sporą aktywnością w przestrzeni publicznej. Niemałą popularnością cieszą się między innymi jego wpisy w mediach społecznościowych. Głośno było także na temat wizyt lider PO w Szczecinie, Gdańsku oraz w Płońsku na konwencji Platformy.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Od początku Donald Tusk bardzo krytycznie podchodzi do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były premier w negatywnym tonie wypowiada się również na temat działalności Telewizji Polskiej.

gg


O powrót Donalda Tuska do polskiej polityki pytała dziennikarka kanału „Ameryka po Polsku” – Karolina Dabala. Co na temat powrotu byłego szefa polskiego rządu uważają nasi rodacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych? Sporo pytanych nie miało zdania. Pojawiły się również zdania negatywne oraz także pozytywne na temat byłego przewodniczącego Rady Europejskiej. Nagranie na ten temat poniżej.

Źródło: YouTube

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)