Poseł PiS mocno do Gowina. Padły stanowcze słowa

Poseł Prawa i Sprawiedliwości – Waldemar Buda wypowiedział się w programie Newsroom w Wirtualnej Polsce na temat wicepremiera Jarosława Gowina. Wypowiedź polityka PiS dotyczyła stanowiska Jarosława Gowina i jego formacji politycznej w sprawie „nowego ładu”. Co dokładnie powiedział Waldemar Buda?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Nowy ład jest programem, który jest mocno promowany przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jego popularyzacja ma miejsce w całym kraju przy użyciu wielu metod. Mimo wszystko zawarte w nim rozwiązania nie odnajdują pełnej zgody w obozie Zjednoczonej Prawicy. Mowa tu o Porozumieniu Jarosława Gowina. Wicepremier zwraca uwagę, że rozwiązania we wspomnianym programie niosą za sobą dodatkowe obciążenia podatkowe dla Polaków. W związku z tym w obozie rządzącym jak narazie nie widać porozumienia w tej sprawie.

Waldemar Buda na temat Jarosława Gowina i nowego ładu

Nowy ład ma być programem, który w swojej treści będzie wprowadzać wiele zmian. Chodzi tu również o aspekt dotyczący podatków. Swojej aprobaty na proponowane zmiany w tym kontekście wyrazić nie ma zamiaru wicepremier i szef Porozumienia – Jarosław Gowin.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Taka postawa ze strony polityka stawia pod sporym znakiem zapytania możliwość wprowadzenia w życie proponowanych zmian. Warto jednak zaznaczyć, że od pewnego czasu coraz głośniej mówi się o szukaniu alternatyw dla ewentualnych brakujących głosów ze strony formacji Gowina.

W ostatni weekend Jarosław Gowin na antenie Polsat News ponownie odniósł się do propozycji podatkowych w nowym ładzie.

Propozycje Ministerstwa Finansów uderzają w miliony ciężko pracujących Polaków. One oznaczają, że nie bogacze będą płacić wysokie podatki, co bylibyśmy skłonni zaakceptować, a miliony Polaków – mówił minister rozwoju.

Z kolei słowa wicepremiera Gowina skomentował w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski Waldemar Buda.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Pan premier Gowin nie jest recenzentem polskiego rządu, ale jest członkiem tego rządu. Powinniśmy się komunikować na mniejszym poziomie emocji – podkreślił. Waldemar Buda powiedział ponadto, że Porozumienie jest częścią Zjednoczonej Prawicy. – Współpracujemy na wielu polach. Jak sądzę porozumiemy się też w zakresie Polskiego Ładu – dodał.

O negocjacjach z Porozumieniem ws. rozwiązań podatkowych mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Chcemy utrzymania jedności Zjednoczonej Prawicy, ale na pewno takiego jakby nie do końca szczerego i rzetelnego podejścia z drugiej strony zaakceptować nie mogę, ponieważ wyciągnięta dłoń kilkukrotnie została na początku zaakceptowana, bo te zgody były. Później się okazało, że jednak czegoś jest za mało, ale to naprawdę powinno zmierzać ku końcowi i dlatego dzisiaj wychodzimy z tą ustawąmówił szef rządu.

Źródło: wp, DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)