Zaginął polski żołnierz? Jest oświadczenie 16 Dywizji w tej sprawie

Dziś media obiegła informacja mówiąca o tym, że zaginął polski żołnierz. Najpierw wiadomość na ten temat przekazały krajowe media, które informowały, że miał on uciec na Białoruś. Następnie na profilu na Twitterze Ministerstwa Obrony Narodowej przekazano informację pochodząca od 16 Dywizji Zmechanizowanej.

Polecamy także: Nowy sondaż. Zmiany poparcia u PiS-ZP oraz KO

W wiadomości poinformowano o zaginięciu polskiego żołnierza. W czwartek, 16 grudnia w godzinach popołudniowych stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii. Miał on zaginąć w trakcie wykonywania zadań służbowych.

Głos w tej sprawie zabrali już także politycy. Na podstawie doniesień medialnych wezwał do wyjaśnień Ministerstwo Obrony Narodowej w sprawie zaginięcia polskiego żołnierza.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Według medialnych źródeł żołnierz służący dotąd w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej uciekł na Białoruś i poprosił o azyl. Jeśli to prawda, Łukaszenka na pewno wykorzysta tę sytuację w wojnie informacyjnej z Polską. Czas na pilne wyjaśnienia ze strony @MON_GOV_PL!napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polski żołnierz zaginął, czy jest to ucieczka?

W czwartek, 16 grudnia w godzinach popołudniowych stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii. Miał on zaginąć w trakcie wykonywaniu zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemianówka i Jez. Siemianowskiego. Z komunikatu 16 Dywizji Zmechanizowanej wynika, że podjęto w związku z zaistniałą sytuacją poszukiwania żołnierza. W akcji mają być zaangażowani żołnierze oraz wszystkie inne służby, które działają na granicy.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

16 grudnia w godzinach popołudniowych stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii, który zaginął podczas wykonywania zadań służbowych w okolicach miejscowości Narewka, Siemanówka, Jez. Siemianowskiegoczytamy w oświadczeniu. 

Niezwłocznie podjęta została szeroko zakrojona, intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowani są żołnierze i wszystkie działające na granicy służbypoinformowano.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Odniesiono się także do informacji o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś, która została podana przez część mediów.

Nie potwierdzamy informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomej ucieczce żołnierza na Białoruś. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawieczytamy w komunikacie 16 Dywizji Zmechanizowanej opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Źródło: TVP

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy