Nowy sondaż. Zmiany poparcia u PiS-ZP oraz KO

Sondaż Research Partner. Wynika z niego, że na prowadzeniu w dalszym ciągu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Tuż za nią jest Koalicja Obywatelska, która w omawianym badaniu odnotowała wzrost poparcia w przeciwieństwie do formacji rządzącej. Podium tradycyjnie zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN odnotowała również wzrost notowania.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Próg wyborczy oprócz trzech wymienionych ugrupowań przekraczają jeszcze Konfederacja, która zalicza delikatny spadek poparcia i również Lewica, której poparcie delikatnie wzrosło. Z kolei złe wieści płyną do Kukiz’15, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Porozumienia Jarosława Gowina – te trzy ugrupowania w tym sondażu nie przekroczyły wymaganego progu wyborczego. Gdyby taki rezultat się powtórzył w wyborach, to nie zobaczylibyśmy już ich reprezentantów.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

W polskiej polityce w ostatnim czasie wydarzyło się wiele. Cały czas, lecz z mniejszym impetem jest omawiana sytuacja mająca na granicy Polski z Białorusią. Szeroko komentowana jest także sprawa dotycząca afery wynikłej wokół ministra sportu Łukasza Mejzy. Nie bez komentarzy obyły się także ostatnie wydarzenia, w których brała udział liderka Strajku Kobiet – Marta Lempart.

Sondaż Research Partner

W pracowni Research Partner na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica. Opcja rządząca otrzymała 35.5 proc. Oznacza to spadek o 1.8 pkt. proc. Dalej jest Koalicja Obywatelska, która otrzymała 22.4 proc. Jest to wzrost o 1.8 pkt proc. Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w omawianym badaniu otrzymała 11.8 proc. Jest to wzrost dla PL2050 o 1.2 pkt. proc. Próg wyborczy przekraczają jeszcze dwa ugrupowania.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Mowa tu o Konfederacji. Formacja tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego oraz także Grzegorza Brauna otrzymała 8.2 proc. Oznacza to spadek 0.2 pkt. proc. Dalej jest Lewica z poparciem 7.6 proc., co oznacza wzrost o 0.7 proc.

Natomiast poniżej progu wyborczego znalazła się formacja Kukiz’15 – 1.8 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe – 1.4 proc. oraz także Porozumienie Jarosława Gowina – 0.2 proc.

Źródło: Interia

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy