Kogo PiS wystawi w wyborach prezydenckich? Padły dwa mocne nazwiska

Wybory prezydenckie odbędą się dopiero w roku 2025, lecz już teraz ich temat został poruszony w mediach. Chodzi przede wszystkim o to, kto za cztery lata pojawi się jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd głowy państwa.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Po zeszłorocznych wyborach wiadomo, że nie może to być już Andrzej Duda, dla którego druga kadencja jest ostatnią. W tej sytuacji liderzy PiS stoją przed bardzo ważną decyzją. Według „Super Expressu”, który opiera się na swoim źródle z Nowogrodzkiej w grze są dwa nazwiska.

W zeszłym roku odbyły się wybory prezydenckie. W dwóch turach zwyciężył w nich Andrzej Duda, który tym samym powtórzył swój sukces z roku 2015, kiedy to pokonał urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dla Prawa i Sprawiedliwości, jest to drugi kandydat z namaszczenia tej partii, który zwyciężył w wyścigu o urząd państwa. Bowiem pierwszym był Lech Kaczyński, który w 2005 roku pokonał Donalda Tuska.

Polecamy także: Nowy sondaż. Tylko jedna partia ma powody do zadowolenia

Kto w 2025 roku może stać się kandydatem na urząd prezydenta Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości? Do tego momentu jest jeszcze daleka droga, lecz w mediach już teraz pojawiły się dwa nazwiska, które być może zostaną wzięte pod uwagę władz PiS. O kim mowa?

Wybory prezydenckie 2025: kogo może wystawić PiS?

„Super Express” powołując się na swoje źródło z Nowogrodzkiej podał, że największe szansę na ten moment na start w roli kandydata na urząd prezydenta Polski mają marszałek Sejmu – Elżbieta Witek oraz była premier – Beata Szydło.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

To między nią a Beatą Szydło rozegra się wojna o kandydaturę z ramienia PiS. Witek dzielnie buduje swoje otoczenie. Ma poparcie m.in. marszałka Terleckiego. Jej wysokie notowania u prezesa podkreśla fakt, że to ona w maju prezentowała Polski Ład z ramienia PiS, obok premiera i prezesamówi rozmówca Super Expressu.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Z drugiej strony jest Beata Szydło, ulubienica wyborców PiSprzypomina rozmówca, podkreślając, że to Szydło jak na razie jest faworytką prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

O silnej ostatnio pozycji Szydło świadczy to, że to jej człowiek, Henryk Kowalczyk, został nowym wicepremierem i ministrem rolnictwatłumaczy ważny polityk PiS.

Źródło: Super Express

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne