Verhofstadt wściekły na Morawieckiego. „PiS nie może tego cofnąć”

Guy Verhofstadt za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił skomentować artykuł szefa polskiego rządu – Mateusza Morawieckiego na temat Unii Europejskiej.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Guy Verhofstadt w swoim wpisie wskazał płynące jego zdaniem po stronie Prawa i Sprawiedliwości zagrożenie w postaci zniszczenia fundamentów Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki w artykule dla internetowej wersji niemieckiego dziennika „Die Welt” ostrzegał między innymi przed „zagrożeniem imperializmem” wewnątrz struktur europejskiej wspólnoty.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy zwrócił także uwagę na aspekt dominacji dużych państw. Polski premier skrytykował przy tym takie kraje jak Francja oraz Niemcy.

Morawiecki w tekście zwrócił również uwagę na przywódców krajów europejskich, którzy „dali się skusić Władimirowi Putinowi i teraz są w szoku”.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

„Powrót rosyjskiego imperializmu nie powinien być zaskoczeniem, bo Rosja budowała go powoli przez dwa dziesięciolecia na oczach Zachodu” – stwierdził szef polskiego rządu.

Mateusz Morawiecki skupił się także na kwestii głosu Polski na temat Rosji, zasady jednomyślności w UE, jako wentylu bezpieczeństwa i innych kwestii dotykających spraw m.in. UE.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Na wpis polskiego premiera zaregował Guy Verhofstadt, który stwierdził między innymi, że: „Polityka partyjna PiS nie może tego cofnąć i zniszczyć fundamentów naszej Unii!”.

Guy Verhofstadt i reakcja na tekst Mateusza Morawieckiego w Die Welt

Polska przystępując do UE podpisała się pod rządami prawa, a Polacy masowo ją poparli. Polityka partyjna PiS nie może tego cofnąć i zniszczyć fundamentów naszej Unii!napisał za pośrednictwem swojego konta na Twitterze aktualny europoseł z Belgii.

Kim jest Guy Verhofstadt?

Guy Verhofstadt to aktualnie belgijski europoseł do Parlamentu Europejskiego.

Polecamy także: Patryk Jaki nie wytrzymał. Bardzo mocno odpowiedział na atak Tuska

W trakcie swojej politycznej kariery oprócz wykonywania mandatu europosła sprawował funkcję wicepremiera, ministra oraz premiera Belgii. Jest bratem belgijskiego teoretyka liberalizmu Dirka Verhofstadta.

Źródło: DoRzeczy, wp, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)