Ucieczka polskiego żołnierza. Jest zdecydowana reakcja MON

Polski żołnierz uciekł na Białoruś? Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o decyzji, którą w sprawie polskiego żołnierza, który znalazł się na Białorusi podjął szef resortu Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. W wyniku zaistniałej sytuacji Minister Obrony Narodowej postanowił odwołać przełożonych żołnierza, który znalazł się na Białorusi.

Polecamy także: Nowy sondaż. Zmiany poparcia u PiS-ZP oraz KO

W czwartek, 16 grudnia w godzinach popołudniowych stwierdzono nieobecność żołnierza 11 Pułku Artylerii. Miał on zaginąć w trakcie wykonywaniu zadań służbowych w okolicy miejscowości Narewka, Siemianówka i Jez. Siemianowskiego. W  komunikacie 16 Dywizji Zmechanizowanej podano, że w tej sytuacji podjęto poszukiwania żołnierza. W akcji poszukiwawczej zaangażowani zostali żołnierze oraz także inne służby działające na granicy.

Polecamy także: Platforma pogrążona w smutku. Nie żyje popularny polityk PO

Do sprawy odniósł się także szef resortu Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. Szef MON za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że żołnierz miał kłopoty z prawem.

Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinen zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiadapoinformował Mariusz Błaszczak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Polecamy także: Bezlitosna riposta. Zybertowicz odpowiada bezpośrednio Lisowi

Z kolei Żandarmeria Wojskowa także na Twitterze poinformowała o wszczęciu śledztwa wobec Emila C.

Wobec żołnierza Emila C., który samowolnie opuścił miejsce pełnienia służby, zostanie wszczęte śledztwo w kierunku art. 339 § 3 kk – dezercja kwalifikowana, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Dowódca @16Dywizjapoinformowała Żandarmeria Wojskowa na Twitterze.

Polski żołnierz uciekł na Białoruś?

Ministerstwo Obrony Narodowej za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o decyzji, którą w sprawie polskiego żołnierza, który znalazł się na Białorusi podjął szef resortu Obrony Narodowej – Mariusz Błaszczak. W wyniku zaistniałej sytuacji Minister Obrony Narodowej postanowił odwołać przełożonych żołnierza, który znalazł się na Białorusi.

Polecamy także: Marszałek Witek mocno do Joanny Muchy w Sejmie: „Takie głupoty Pani opowiada” (wideo)

Po odebraniu meldunku od gen. dyw. K. Radomskiego dowódcy
@16Dywizja, min. @mblaszczak podjął decyzję o odwołaniu ze stanowisk przełożonych żołnierza, który znalazł się na Białorusi. Odwołani zostali dowódca baterii, dowódca plutonu i dowódca 2 dywizjonu w Węgorzewiepoinformował MON.

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Niepokojący wpis także Beaty Szydło. Sytuacja jest poważna

Tego się Lempart także nie spodziewała. Dostała nietypowy prezent od młodego mężczyzny (wideo)

Tego Trzaskowski także mógł się nie spodziewać. Mocne pytanie Kraśki w TVN (wideo)

Dziennikarz bezlitosny dla Kurdej-Szatan. Zadał jej także bardzo mocne pytanie (wideo)

To koniec? Zaskakujące informacje dot. także dalszych losów Mejzy