Kukiz nie wytrzymał. Mocne słowa do Tuska: „Pan opowiada głupoty” (wideo)

Paweł Kukiz odniósł się do szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska w wywiadzie, który odbył się w telewizji „wPolsce”. Co na temat byłego premiera powiedział lider formacji Kukiz’15?

Polecamy także: Reakcja Tuska po „urodzinach u Mazurka”? Bezlitosny komentarz Jakubiaka

Donald Tusk na konwencji Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Płońsku złożył pewną propozycję dla lidera Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego,  która dotyczyła przeprowadzenia pewnych zmian w polskiej Konstytucji. Według Tuska taki ruch miałby zabezpieczyć członkostwo Polski w strukturach Unii Europejskiej.

– Propozycja jest bardzo prosta, konkretna i jest zarówno testem na ich wiarygodność, jak i załatwi problem tego ryzyka, o którym mówię. Można zmienić jeden prosty zapis w Konstytucji – powiedział Donald Tusk w Płońsku.

Polecamy także: Nowy sondaż: Złe wieści dla Tuska. Zaskakujący wynik Konfederacji

– Jest taki artykuł 90, gdzie można i powinniśmy de facto zapisać, że z UE można wyjść, jeśli będzie taka przynajmniej większość parlamentarna, jak była wtedy, kiedy wchodziliśmy do UE, a więc 2/3. My to możemy w kilka tygodni ustalić i przeprowadzić – stwierdził były szef Rady Europejskiej.

Z kolei w rozmowie z dziennikarzem „wPolsce.pl” Paweł Kukiz postanowił odnieść się do Donalda Tuska i składanych przez niego propozycji. Pytanie na temat powyższej propozycji byłego przewodniczącego Rady Europejskiej zadał Kukizowi prowadzący – Wojciech Biedroń. W rozmowie padła także kwestia ustawy antykorupcyjnej.

Paweł Kukiz odniósł się do szefa Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska

Paweł Kukiz był gościem telewizji „wPolsce.pl”. Były kandydat na urząd prezydenta odniósł się w rozmowie do Donalda Tuska.

Polecamy również: Mazurek nie wytrzymał. Zaskakujące słowa nt. Donalda Tuska

Dziennikarz zadał politykowi między innymi pytanie na temat propozycji Tuska, który zaproponował pewne zmiany w polskiej Konstytucji. Miałyby one zabezpieczyć polskie członkostwo w Unii Europejskiej.

Jak ja miał te jego pomysły notować i te pomysły mierzyć z realizacją tych pomysłów, to by wyszło na sto pomysłów zrealizowamych zero albo pół. Bo ja przypomnę te pomysły 3x 15 w wykonaniu Platformy „ 15 proc. CIT, 15% VAT i 15% PIT? Aż sam się z tego śmiejęmówił Kukiz.

Kukiz odniósł się także do Tuska w związku z ustawą antykorupcyjną.

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

Tusk kłamie tak jak kłamał. Bo dam przykład takiego komunikatu, że ta „ustawa antykorupcyjna Kukiza jest guzik warta, gdyż przez dwa lata będzie można kraść”. Nie panie Tusk, pan opowiada głupoty. Albo Pan kłamiesz świadomie, albo Pan nie przeczytał tej ustawy. Przepisy dotyczące kradzenia lub złodziejstwa, czyli antyłapówkarskie wchodzą w życie 1 stycznia 2022 rokumówił Paweł Kukiz.

Nagranie z rozmową z Pawłem Kukizem poniżej.

Źródło: WPolityce

Polecamy także: 

Prezes NIK o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza