Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Europoseł Patryk Jaki kontra Justyna Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej – pytanie dziennikarki o zarobki z tytułu pensji europosła.

Polecamy również: Siemoniak tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza

Europoseł Solidarnej Polski – Patryk Jaki skonfrontował się z dziennikarką Gazety Wyborczej – Justyną Dobrosz-Oracz. Dziennikarka na konferencji prasowej zadała pytanie politykowi, czy ten jest zadowolony z wynagrodzenia, które otrzymuje z tytułu bycia posłem Parlamentu Europejskiego. W tej sytuacji Patryk Jaki szybko rozpoznał dalszy sens pytania ze strony Justyny Dobrosz-Oracz. Co w tej sytuacji odparł na pytanie zadane przez dziennikarkę Gazety Wyborczej?

Nie jest żadną tajemnicą, że stosunki między polskim rządem Zjednoczonej Prawicy, a władzami Unii Europejskiej od pewnego czasu zdecydowanie do najlepszych nie należą. W ostatnim czasie głośno było przede wszystkim na temat przyszłości kopalni w Turowie. Trybunał Sprawiedliwości UE postanowił w poniedziałek, że Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Głośno było także na temat konferencji, na której to przedstawił bilans finansowy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, który wzbudził zdania krytyczne na ten temat.

Europoseł Patryk Jaki kontra Justyna Dobrosz-Oracz z Gazety Wyborczej

Patryk Jaki od 2019 roku jest europosłem Solidarnej Polski, która należy do Zjednoczonej Prawicy. Wcześniej w latach od 2015 do 2019 roku Jaki wykonywał obowiązki wiceministra sprawiedliwości. Z kolei w roku 2018 wystartował w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy, które ostatecznie zakończył porażką. Jaki już w pierwszej turze wyborów przegrał z Rafałem Trzaskowskim zajmując drugie miejsce.

Aktualnie Patryk Jaki jest aktywny w Parlamencie Europejskim. Europoseł często ze wrzuca na swoje profile w mediach społecznościowych nagrania i wpisy na temat bieżących wydarzeń.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Z kolei podczas konferencji prasowej Patryka Jakiego otrzymał on pytanie od dziennikarki „Gazety Wyborczej” – Justyny Dobrosz-Oracz. Dziennikarka zadała pytanie dotyczące zarobków polityka

– Chciałam zapytać o przepływ finansowy. Czy pan jest zadowolony z pensji europosła? – pytała Justyna Dobrosz-Oracz.

To się często pojawia, to są ciosy, mówiąc delikatnie, gdzie nie ma znamion dobrej woli. Po pierwsze, Unia Europejsk nie ma żadnych własnych pieniędzy. Wszystkie pieniądze pochodzą ze składek państw członkowskich – mówił Jaki.

Polecamy także: Tego się nie spodziewali. Joński i Szczerba wyrzuceni z własnej konferencji (wideo)

Polacy zdecydowali, że chcą mieć w parlamencie europejskim i chcą żeby tyle zarabiali, nie tylko ci najbardziej prounijni, ale również ci eurorealistyczni. Konsekwencją tego co pani mówi, byłoby że Polacy mają prawo wybierać na posłów tylko tych euroentuzjastycznych. To chcę pani powiedzieć, że demokracja się z panią nie zgodziłamówił polityk Solidarnej Polski.

Całość odpowiedzi polityka na pytanie dziennikarki także poniżej na nagraniu.

 

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor