Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z szefem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem, na którym to były przewodniczący Rady Europejskiej postanowił przytoczyć wiadomość, którą otrzymał od swojej teściowej. Co w przytoczonej treści korespondencji napisała Donaldowi Tuskowi jego teściowa?

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca bieżącego roku. Na taki ruch ze strony byłego przewodniczącego Rady Europejskiej czekało bez wątpienia wielu działaczy Platformy oraz także równie szerokie grono sympatyków tej formacji politycznej.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Tusk od początku postawił na sporą aktywność w przestrzeni publicznej. Głośno było przede wszystkim o wizytach byłego premiera w Szczecinie, Gdańsku oraz ostatnio w Płońsku. Od lipca zdecydowanie poprawiły się sondaże dla Koalicji Obywatelskiej. Mimo wszystko w ostatnim czasie nie brak jest zdań, że tak zwany „efekt Tuska” już dobiegł końca.

Nagranie z szefem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem

Do internetu trafiło nagranie z Donaldem Tuskiem. Szef Platformy Obywatelskiej przedstawił na nim treści wiadomości, którą otrzymał od swojej teściowej.

Dosłownie pół godziny przed naszym spotkaniem i wiedziałem, że będę chciał to przeczytać, dostałem wiadomość od mojej teściowej. Mamo, mam nadzieję, że się nie pogniewasz, że przeczytam naszą prywatną korespondencję, ale ona dużo mówi też o emocjach związanych dokładnie z tą sprawątłumaczył Donald Tusk.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Tusk po tym odczytał treść wiadomości z ekranu telefonu: „Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie. Nie powinni tak się zachować, ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią. Pozdrawiam cię serdecznie, twoja stara doradczyni”.

Dlaczego o tym mówię? Bo sam jestem tym poruszonypowiedział szef PO. – Mam oczywiście osobisty problem, bo zawszę będę bardzo zdecydowany w takich sprawach, ale mam świadomość, że ludzie popełniają błędy, ja też w życiu popełniłem wiele błędów, i że warto stosować do tych zdarzeń stosowne miary – skomentował. – Mam nadzieję, że to, co się zdarzyło i także moja reakcja uczuli wszystkich w Platformie, że pełna odpowiedzialność za każde swoje działanie stanie się takim przykazaniem dla wszystkich moich koleżanek i kolegówpodsumował.

Polecamy także: Tego się nie spodziewali. Joński i Szczerba wyrzuceni z własnej konferencji (wideo)

Dodał przy tym, że nie uważa, żeby wokół niego „powinni być sami święci ludzie”. – Sam nie jestem święty – ocenił

Chodzi o najważniejsze w polityce kryterium wiarygodności: słowa, gesty, programy, działania. To wszystko jest spójne. Polacy, ja to rozumiem po tylu latach obserwowania polskich polityków, i tak jeśli dają komukolwiek zaufanie, to na kredyt. Nasi rodacy mają wystarczająco dużo powodów, aby nie ufać politykom. Każde działanie, każda sytuacja, każde nieostrożne słowo czy nieprzemyślany gest może podważać zaufanie do polityki, czy to władza, czy to opozycjamówił.

Źródło: TVN24, YouTube

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor