Siemoniak tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza

Tomasz Siemoniak za pośrednictwem mediów społecznościowych postanowił odnieść się do ostatnich wydarzeń dotyczących urodzin Roberta Mazurka – dziennikarza radia RMF FM. Na wspomnianej imprezie pojawił się między innymi właśnie Siemoniak. W związku z tym w mediach powstało wiele rozmaitych komentarzy w związku z tą sytuacją.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

Pojawiły się także wiadomości o wezwaniu w związku z tym Tomasza Siemoniaka oraz także Borysa Budki na rozmowę z szefem Platformy Obywatelskiej – Donaldem Tuskiem. W związku z tymi wydarzeniami Tomasz Siemoniak za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował swoje oświadczenie na ten temat. Z kolei jedną z osób, która zdecydowała się skomentować słowa polityka Platformy Obywatelskiej jest historyk Sławomir Cenckiewicz.

Tomasz Siemoniak i jego wpis na temat urodzin u Roberta Mazurka

Tomasz Siemoniak to od wielu już lat jeden z najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. W rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego pełnił obowiązki ministra obrony narodowej oraz także wiceprezesa Rady Ministrów. Niestety w ostatnich dniach polityk mierzy się z konsekwencjami, które powstały po imprezie urodzinowej u dziennikarza Roberta Mazurka. Polityk pojawił się na uroczystości. Następnie temat wypłynął za sprawą zdjęć rozpowszechnianionych przez „Fakt”.

Polecamy także: Nowy sondaż: PiS liderem ze sporą przewagą nad partiami Tuska i Hołowni

W związku z tym Tomasz Siemoniak postanowił za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikować swój wpis na ten temat.

Wiele osób pyta za pośrednictwem FB o moją obecność na spotkaniu urodzinowym redaktora Roberta Mazurka w piątek 17 września. Choć nie wypowiadam się w mediach to z szacunku do pytających tutaj krótko odpowiadam: żadnego alkoholu na spotkaniu nie piłem, z posłami PiS żadnego kontaktu tam nie miałem. Z jednym z ministrów (posłem z mojego okręgu wyborczego) i jego żoną (w większej grupie – co widać na zdjęciu) zamieniłem kilka słów przy wyjściunapisał Siemoniak.

Polecamy także: Tego się nie spodziewali. Joński i Szczerba wyrzuceni z własnej konferencji (wideo)

Wiedzy kto będzie nie miałem. Żałuję, że w piątek po 21 nie zostałem w Sejmie, ale czułem się zobowiązany potwierdzeniem zaproszenia i zamiarem osobistego złożenia życzeń. Nikt z mediów przed wtorkową publikacją mnie nie pytał, gdzie byłem w piątek wieczorem. Ale oczywiście konsekwencje polityczne są twarde i jasne, ponoszę je oddawszy się do dyspozycji przewodniczącego Donalda Tuska, do którego ocen i wyczucia politycznego mam absolutne zaufanie przez 30 lat współpracy. A z tymi, którzy niszczą Rzeczpospolitą od 6 lat i ich niegodziwościami zamierzam nadal walczyć z pełną determinacją. W każdej roli jaką będę pełnić. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i z pokorą przyjmuję ostrą krytykę. Przepraszam za wszystkie publiczne skutki mojego działaniaczytamy w poście Tomasza Siemoniaka.

Z kolei na słowa byłego szefa MON zaregował historyk – Sławomir Cenckiewicz

Żenada czyli samokrytyka partyjnaskomentował krótko Sławomir Cenckiewicz.

Źródło: wPolityce, Twitter

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił także Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź

Polska także pogrążona w smutku. Nie żyje legendarny polski aktor