Polaków zapytano o powrót Tuska. Wyniki mogą mu się nie spodobać

Sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce. Uczestników badania zapytano o powrót Donalda Tuska. Pytanie brzmiało –  „Czy według Pani/Pana powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okaże się politycznym sukcesem?”. Jak wyglądają wyniki przeprowadzonego badania?

Polecamy także: Nowy sondaż: Złe wieści dla Tuska. Zaskakujący wynik Konfederacji

Donald Tusk powrócił do polskiej polityki na początku lipca bieżącego roku. Na taki ruch ze strony byłego premiera czekało wielu sympatyków, działaczy i przede wszystkim wyborców Platformy Obywatelskiej. Warto bowiem przypomnieć, że od momentu odejścia Tuska Platforma Obywatelska nie za bardzo poradziła sobie w konfrontacji z Prawem i Sprawiedliwością. Partia Jarosława Kaczyńskiego od 2015 roku wygrywa najważniejsze wybory w kraju. Oczywiście są od tego drobne wyjątki, jak choćby zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w Warszawie w 2018 roku, lecz w skali ogólnokrajowej PiS zwycięża.

Polecamy również: Mazurek nie wytrzymał. Zaskakujące słowa nt. Donalda Tuska

W tej sytuacji powrót Donalda Tuska jest odbierany przede wszystkim jako wielka nadzieja dla Koalicji Obywatelskiej, na której czele stoi właśnie Platforma Obywatelska. W związku z tym sporo mówiło się na początku o „efekcie Tuska”, a więc o pozytywnym jego wpływie na PO. Co na ten temat uważają Polacy? Czy ich zdaniem powrót byłego przewodniczącego Rady Europejskiej do Polski może zaskoczyć się politycznym sukcesem?

Sondaż pracowni Social Changes dla portalu wPolityce – „Czy według Pani/Pana powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okaże się politycznym sukcesem?”.

Portal wPolityce.pl opublikował w piątek wyniki badania, w którym poproszono ankietowanych o ocenę powrotu Tuska. Pytanie brzmiało: „Czy według Pani/Pana powrót Donalda Tuska do polskiej polityki okaże się politycznym sukcesem?”. Jak wyglądają wyniki przeprowadzonego badania?

Polecamy także: Tego nikt się nie spodziewał. Tusk nagle przeczytał wiadomość od teściowej (wideo)

54 proc. pytanych odpowiedziało „nie”, z czego 29 proc. „zdecydowanie nie”, a 25 proc. – „raczej nie”. Przeciwnego zdania było w sumie 23 proc. 8 proc. wybrało odpowiedź „zdecydowanie tak”, natomiast 15 proc. – „raczej tak”. 23 proc. to niezdecydowani.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 17-20 września 2021 roku na panelu internetowym. Wzięła w nim udział reprezentatywna próba 1050 osób.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także: 

Prezes NIK o urodzinach Mazurka. Banaś dostał szybką ripostę od dziennikarza

Magdalena Ogórek zakpiła z Tuska w TVP. Bezlitosne słowa dziennikarki (wideo)

Dziennikarka Wyborczej zapytała Jakiego o zarobki. Bezlitosna odpowiedź polityka (wideo)

Siemoniak tłumaczy się z urodzin u Mazurka. Mocna odpowiedź Cenckiewicza