Tusk drwiąco zwrócił się do Kaczyńskiego. Szef PO dostał soczystą ripostę

Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do informacji medialnych na temat Jarosława Kaczyńskiego i jego kierowcy.

Między innymi portal „Onet” poinformował, że kierowca prezesa Prawa i Sprawiedliwości miał szybko poruszać się Wisłostradą. Tego faktu bez komentarza postanowił nie pozostawić szef Platformy Obywatelskiej.

Polecamy również: Mężczyzna zakłócał wystąpienie premiera. Takiego finału się nie spodziewał (WIDEO )

Donald Tusk rok temu podjął ważną decyzję. Były przewodniczący Rady Europejskiej a dziś ponownie lider Platformy Obywatelskiej postanowił w lipcu 2021 roku ponownie powrócić do krajowej polityki i przejąć stery nad Platformą Obywatelską, która za czasów jego nieobecności musiała pogodzić się z licznymi porażkami w konfrontacji z Prawem i Sprawiedliwością.

Polecamy także: Fatalny wynik sondażu dla opozycji. Wynik PiS może ich zaskoczyć

Powrót Tuska w zamyśle ma odwrócić wspomnianą tendencje, lecz jak na ten moment trudno jest mówić o samodzielnym pokonaniu PiS przez PO.

Mimo wszystko były lider Europejskiej Partii Ludowej robi wszystko, aby chociaż razem z innymi siłami opozycyjnymi odbić z rąk PiS w roku 2023 możliwość ponownego utworzenia rządu.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Tusk w ostatnim czasie stara się być bardzo aktywny zarówno w terenie, jak i również w mediach społecznościowych. To właśnie za pośrednictwem Twittera często zdarza mu się publikować dość kąśliwe wpisy na temat politycznych oponentów.

Przekonał się o tym w ostatnim czasie prezes Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński.

Donald Tusk: Jarku, uważaj, proszę…

Media na przełomie poprzedniego i bieżącego tygodnia poinformowały, że auto prowadzone przez kierowcę Jarosława Kaczyńskiego miała szybko poruszać się Wisłostradą.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Wiadomość na ten temat podał między innymi serwis „Onet”, który powołał się na doniesienia „Super Expressu”. Celem podróży byłego wicepremiera miał być kościół seminaryjny na Krakowskim Przedmieściu.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Do tych doniesień medialnych za pośrednictwem swojego konta na Twitterze postanowił się odnieść szef Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który napisał:

Jarku, uważaj, proszę, bo za coś takiego mogą ci prawo jazdy odebraćnapisał polityk.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Na wpis Donalda Tuska zaregował europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Bogdan Rzońca, który wstawił obraz z artykułu na temat wybryku lidera Platformy Obywatelskiej, który w zeszłym roku stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Milczenie jest złotemnapisał europoseł.

Donald Tusk stracił prawo jazdy na trzy miesiące w listopadzie zeszłego roku. Powodem takiej dolegliwości dla szefa Platformy Obywatelskiej było właśnie przekroczenie dozwolonej prędkości.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Były przewodniczący Rady Europejskiej w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Policja zabrała mu prawo jazdy i wystawiła mandat w wysokości 500 zł.

Źródło: Onet, wp, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)