Fatalny wynik sondażu dla opozycji. Wynik PiS może ich zaskoczyć

CBOS przeprowadził najnowsze badanie dotyczące poparcia dla partii politycznych.

Z rezultatów wynika, że na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość, które posiada sporą przewagę nad drugą w badaniu Koalicją Obywatelską. Próg wyborczy w badaniu Centrum Badania Opinii Społecznej przekracza w sumie 5 partii.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Kolejne miejsca przypadły Polsce 2050 Szymona Hołowni, Konfederacji oraz Lewicy. Partia byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN odnotowała spory spadek poparcia.

Z kolei wspomniana Konfederacja i Lewica minimalnie cieszą się wyższym poparciem w sondażu. Z kolei poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz’15.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Wybory parlamentarne odbędą się za ponad rok. Mimo wszystko już teraz widać przygotowania w kręgach największych polskich formacji politycznych. Główni politycy Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej odwiedzają już teraz wiele miejsc w kraju, gdzie spotykają się z tamtejszymi mieszkańcami i swoimi sympatykami.

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Nie ulega bowiem na ten moment wątpliwości, że to właśnie między PiS i KO odbędzie się główna rywalizacja o posiadanie władzy na kolejne cztery lata.

Sondaż CBOS – wyniki

W sondażu CBOS na pierwszym miejscu uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 33 proc. (wzrost o 1 pp.). Dalej jest Koalicja Obywatelska z 18 proc. (także wzrost o 1 pp.).

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Wynik partii byłego prezentera to 8 proc. (spadek o 4 pp.). Dalej jest Konfederacja – 6 proc. i Lewica 5 proc. Oba ostatnie wymienione partię zyskały po punkcie procentowym.

Złe wieści płyną do Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Kukiz’15. Ludowcy w sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej uzyskali 3 proc., co oznacza brak zmian.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Z kolei ugrupowanie kierowane przez Pawła Kukiza otrzymało tylko 1 proc. (spadek o 1 pp.). 22 proc. zdeklarowanych wyborców nie wie na kogo zagłosuje (wzrost o 2 pkt proc.). Kolejne 4 proc. wyborców odmówiło ujawnienia swych preferencji partyjnych.

Badanie zrealizowano w dniach od 27 czerwca do 7 lipca 2022 r. na próbie liczącej 1084 osoby (w tym: 62,1 proc. metodą CAPI, 23,4 proc. – CATI i 14,5 proc. – CAWI).

Źródło: Dziennik

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)