Tusk chciał wbić szpilę Morawieckiemu. W kontrze dostał to nagranie (WIDEO)

Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do sytuacji wokół Borisa Johnsona, który zapowiedział odejście ze stanowiska szefa rządu Wielkiej Brytanii oraz lidera Partii Konserwatywnej. Do takiej decyzji brytyjskiego polityka zmusiła fala rezygnacji z rządowych stanowisk.

Polecamy także: Szokujące doniesienia dot. Tomasza Lisa. Byli podwładni przerywają milczenie

Były one skutkiem w związku z przyznaniem przez Downing Street, że Johnson wiedział o zarzutach wobec posła Chrisa Pinchera dotyczących jego niewłaściwych zachowań seksualnych, a mimo to w lutym tego roku mianował go zastępcą whipa, czyli osoby odpowiedzialnej za dyscyplinę w klubie poselskim.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Sprawa odejścia Borisa Johnsona nie obyła się bez komentarzy w Polsce. Jeden z nich za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował aktualny lider Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, który dodatkowo odniósł się do premiera Mateusza Morawieckiego.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

W kontrze rzecznik rządu – Radosław Fogiel postanowił pokazać nagranie z byłym szefem rządu Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Donald Tusk o decyzji Johnsona i wątek Morawieckiego

Donald Tusk za pośrednictwem mediów społecznościowych odniósł się do decyzji premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, który zdecydował się zrezygnować z funkcji premiera rządu Wielkiej Brytanii oraz szefa Partii Konserwatywnej. W związku z tym aktualny szef Platformy Obywatelskiej napisał:

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Boris Johnson został przyłapany na kłamstwie, więc podał się do dymisji. Dziwak jakiś, Mateuszu, nie sądzisz?napisał Donald Tusk.

Skontrować szefa Platformy Obywatelskiej postanowił Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości, który prócz krótkiego komentarza opublikował także nagranie z Donaldem Tuskiem, gdzie były szef polskiego rządu mówi, że:

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Nie wybieram się do Brukseli i każdy dzień, każdy miesiąc potwierdza sens tej decyzjimówił na opublikowanym fragmencie Donald Tusk.

Wypowiedź najprawdopodobniej pochodzi z lipca 2014 roku, co można wywnioskować z artykułu na ten temat serwisu „Newsweek” i „Wprost„. Z ich treści dodatkowo możemy dowiedzieć się, że słowa Tuska miały być związane z pytaniem dotyczącym tego „czy ubiega się o stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej”.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Donald Tusk od 1 grudnia 2014 roku do 30 listopada 2019 wykonywał obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zaczynam się o Pana martwić… – napisał Radosław Fogiel.

Źródło: Wprost, Newsweek, Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)