Polityczny nokaut. Morawiecki bezlitośnie odpowiedział Tuskowi: „Wciąż żyje Pan swoim „sukcesem”

Donald Tusk za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do sytuacji związanej z premierem Wielkiej Brytanii – Borysem Johnsonem. Przy tej okazji aktualny lider Platformy Obywatelskiej napisał również – Dziwak jakiś, Mateuszu, nie sądzisz? – czytamy w treści wpisu Donalda Tuska.

Polecamy również: Awantura w TVP. Ogórek do posła PO: „Będzie mnie Pan jeszcze przepraszał” (WIDEO)

Najprawdopodobniej jako adresat w tej sytuacji poczuł się Mateusz Morawiecki. Szef rządu Zjednoczonej Prawicy postanowił odpowiedzieć na post Donalda Tusk i jednocześnie przypomniał mu jego „sukces”. O co dokładnie chodzi?

Utarczki na krajowej scenie politycznej to żadna nowość. Ich szczególnie duży wymiar widać przede wszystkim w relacjach między największymi formacjami politycznymi w kraju, a więc Prawem i Sprawiedliwością oraz Platformą Obywatelską.

Polecamy również: Najnowszy sondaż. PiS może zacierać ręce, złe wieści dla opozycji

Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że przedstawiciele obu ugrupowań często się do siebie odnoszą choćby za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mateusz Morawiecki odpowiada na wpis Donalda Tuska

Do kolejnej utarczki między najważniejszymi reprezentantami Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej doszło na Twitterze. To tam lider największej formacji opozycyjnej napisał:

Polecamy również: To koniec. Tomasz Lis stracił bardzo ważne stanowisko

Boris Johnson został przyłapany na kłamstwie, więc podał się do dymisji. Dziwak jakiś, Mateuszu, nie sądzisz? – napisał Donald Tusk na Twitterze.

W tej sytuacji na wpis byłego przewodniczącego Rady Europejskiej postanowił odpowiedzieć premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w swoim wpisie nawiązał do wyjścia z Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii.

Polecamy również: Widzowie TVP pogrążeni w smutku. Nie żyje znana dziennikarka

Panie @donaldtusk, widzę, że wciąż żyje Pan swoim „sukcesem” w sprawie brexitunapisał Mateusz Morawiecki w kontrze do wpisu Donalda Tuska.

Powrót Donalda Tuska do krajowej polityki

Donald Tusk do krajowej polityki powrócił rok temu. Wcześniej lider Platformy Obywatelskiej wykonywał obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej oraz także przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej.

Polecamy również: Wpadka Tuska? Polityk wrzucił zdjęcie z mamą. Internauci byli bezlitośni (FOTO)

Od roku Donald Tusk stara się być aktywny zarówno w przestrzeni realnej  jak i także wirtualnej. Działania lidera Platformy Obywatelskiej mają na zadaniu przejęcie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości, które rządzi w Polsce drugą kadencję.

 

Źródło: Twitter

Polecamy także: 

Nie żyje gwiazda programu TVP. Szokujące okoliczności śmierci

Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalny wynik jednej partii

Marek Jakubiak bezlitosny dla Jachiry. Polityk pokazał ten obrazek (FOTO)

Mocny wpis Ziemkiewicza. Wspomniał o Andrzeju Lepperze

Miłosz Kłeczek bezlitosny dla opozycji. Pokazał to niefortunne zdjęcie (FOTO)