Rzymkowski bezlitosny dla Tuska. Mocno ocenił powrót szefa PO

Wiceminister edukacji i nauki – Tomasz Rzymkowski bardzo surowo ocenił czas powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Polityk Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że jego zdaniem Donald Tusk robi akrualnie wszystko, aby ponownie nie przejąć władzy w Polsce. Co jeszcze na temat byłego przewodniczącego Rady Europejskiej powiedział Tomasz Rzymkowski?

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

Donald Tusk na początku bieżącego miesiąca powrócił do krajowej polityki. Od razu były przewodniczący Rady Europejskiej objął stery nad swoim starym ugrupowaniem politycznym, które przeżywało na wielu płaszczyznach kryzys. Co na temat trzech tygodni po powrocie Donalda Tuska uważa Tomasz Rzymkowski?

Wiceminister edukacji i nauki – Tomasz Rzymkowski bardzo surowo o Tusku

Donald Tusk na początku lipca wrócił do polskiej polityki. Jednocześnie były premier stanął ponownie na czele Platformy Obywatelskiej, w której świecił największe sukcesy w na krajowej scenie politycznej. Powrót Tuska jest odbierany jako wielka nadzieja przede wszystkim dla działaczy i sympatyków Platformy i związanej z nią Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Po powrocie Tusk wykazał się sporą aktywność w przestrzeni publicznej. Niecały tydzień temu były przewodniczący Rady Europejskiej odwiedził swój rodzinny Gdańsk. W trakcie przemowy do zgromadzonych sympatyków odniósł się także do prezesa Prawa i Sprawiedliwości – Jarosława Kaczyńskiego. Szef Platformy nawoływał lidera PiS do konfrontacji, która w najbliższym czasie raczej nie będzie miała miejsca.

Na temat Donalda Tuska i jego powrotu w Polskim Radiu 24 głos zabrał wiceminister edukacji i nauki – Tomasz Rzymkowski.

Polityk był pytany także o to, czy obóz Zjednoczonej Prawicy może stracić władzę w kraju na rzecz ugrupowania Donalda Tuska. Tomasz Rzymkowski odparł, że odnosi wrażenie, iż polityk ten „robi wszystko, żeby nigdy więcej nie wrócić do władzy„.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

Nie przedstawia żadnego pozytywnego programu dla Polski i Polaków, skupia się wyłącznie na języku agresji. Ciekaw jestem, kiedy zacznie używać w wystąpieniach publicznych języka Marty Lempartstwierdził.

Odkąd Donald Tusk pojawił się z powrotem na polskiej scenie politycznej nie przedstawił nic, jedynie krytykuje. Co tu dużo mówić, tezy, które stawia są bardzo sprawną manipulacją czy wręcz ordynarnym kłamstwempowiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymkowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

Źródło: Polskie Radio 24 

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)