Poseł KO wywołał salwy śmiechu w TVP Info. „Co pan bredzi” (wideo)

Jarosław Urbaniak (Koalicja Obywatelska/ Platforma Obywatelska) był jednym z gości programu „Woronicza 17” emitowanego na antenie TVP Info. Prócz posła największej partii opozycyjnej w polskim parlamentarncie w programie prowadzonym przez redaktora Krzysztofa Ziemca gościli również Jan Kantak z Solidarnej Polski oraz Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.

Polecamy także: Zbigniew Zamachowski uderza w PiS. Mocne słowa znanego aktora

W pewnym momencie dyskusji polityk z ramienia Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się na temat tak zwanego „Lex TVN”, Nord Stream 2 oraz również stosunków dyplomatycznych prowadzonych przez polski rząd względem Stanów Zjednoczonych.

Jarosław Urbaniak w „Woronicza 17” w TVP Info

Poseł Koalicji Obywatelskiej/Platformy Obywatelskiej – Jarosław Urbaniak był jednym z gości programu „Woronicza 17” na antenie TVP Info. Oprócz polityka największej frakcji politycznej w polskim parlamencie byli również między innymi Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Jan Kantak z Solidarnej Polski. Jednym z tematów poruszonym w trakcie dyskusji w programie był ten dotyczący podejścia polskiej dyplomacji do stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, kiedy to prezydentem największego polskiego sojusznika był Donald Trump.

Polecamy także: Cenckiewicz odpowiada Rosatiemu ws. FOZZ. Mocne słowa historyka

Poseł Urbaniak zwracał uwagę na podejście polskich władz w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych, kiedy to prezydentem był Donald Trump. Reprezentant Koalicji Obywatelskiej poruszył także temat dotyczący stacji telewizyjnej TVN oraz ostatnich wydarzeń mających miejsce wokół Nord Stream 2.

Po pierwsze, błędem dyplomacji polskiej było nastawienie absolutnie tylko i wyłącznie na Donalda Trumpa, co jest błędem dziecinnym. Dyplomację, politykę zagraniczną prowadzi się w taki sposób, że po wyborach w danym państwie można rozmawiać z kolejnym prezydentem, można rozmawiać z kolejnym premierem (…) Po drugie, mamy „Lex TVN”. To też myślę, że zauważono w USA tutaj tę agresję w stosunku do potężnej firmy amerykańskiej – mówił poseł Urbaniak.

Polecamy także: Tusk mocno o ministrze edukacji. Bezlitosna riposta Czarnka: „To se ne vrati”

W pewnym momencie prowadzący Krzysztof Ziemiec zadał pytanie politykowi, czy gdyby nie Lex TVN, to rurociąg by nie powstał? Poseł Urbaniak odparł na to pytanie:

Nie, Panie redaktorze, gdyby nie było Lex TVN, to może nie byłoby tego porozumienia amerykańsko-niemieckiegopowiedział polityk Koalicji Obywatelskiej.

Riposta Suskiego

Poseł KO doczekał odpowiedzi ze strony Marka Suskiego z PiS. „Co pan bredzi, to porozumienie było przed „Lex TVN”, jeżeli w ogóle można tu mówić o jakimś „Lex TVN”” – powiedział polityk.

 

Źródło: Twitter, DoRzeczy

Polecamy także: 

Chłopiec zaczął ziewać w trakcie przemowy Tuska. Nagle również zniknął ze sceny (wideo)

Awantura w TVP o 500 plus. Mocne słowa także Klarenbacha do posła PO (wideo)

Tragiczna śmierć polskiego księdza we Włoszech. Miał 63 lata

Atak nożownika w Warszawie. Są ranni

Mocne słowa także Elżbiety Witek do KOD. Marszałek powiedziała im to wprost (wideo)