Neumann z PO zapytał ludzi z czym się kojarzy Platforma. Zaskakujące nagranie (wideo)

Fragment nagrania z posłem Platformy Obywatelskiej – Sławomirem Neumannem trafił do sieci. Słychać na nim jak parlamentarzysta i jeden z bardziej popularnych posłów PO wypowiada się na temat czasów rządów jego partii i tego z czym PO kojarzą Polacy. Co dokładnie na ten temat powiedział Sławomir Neumann?

Polecamy także: Tusk wraca do krajowej polityki. Bezlitosny komentarz Kaczyńskiego

Platforma Obywatelska jeszcze niedawno przechodziła poważny kryzys pod względem kadrowym, lecz także przywódczym. Ten ostatni wydaję się częściowo zażegnany za sprawą powrotu do Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który przejął stery nad swoim starym ugrupowaniem.

Fragment nagrania z posłem Platformy Obywatelskiej – Sławomirem Neumannem o PO

Polecamy również: Tomasz Kammel cudem uniknął śmierci. „To był anioł stróż”

Sławomir Neumann – polityk Platformy Obywatelskiej spotkał się w środę z wyborcami w Tarnowie. Popularny polityk wypowiadał się między innymi na temat sytuacji w jego ugrupowaniu. Warto bowiem przypomnieć, że jeszcze do niedawna Platforma Obywatelska przeżywała spory kryzys. W sondażach wyborczych Koalicja Obywatelska, na której czele stoi PO zdecydowanie traciła poparcie. Na drugim miejscu w badaniach poparcia wyprzedziła ją Polska 2050 Szymona Hołowni. Taki stan rzeczy zaczął się stopniowo zmieniać po powrocie Donalda Tuska, który powrócił nie tylko do krajowej polityki, lecz także do szefostwa w PO.

Były premier z pewnością ma teraz przed sobą wiele zadań, aby chociaż w ułamku nawiązać do sukcesów w krajowej polityce, które miały miejsce przed laty. Jednym z nich jest przede wszystkim odbudowa dawnej pozycji Platformy Obywatelskiej, która w ostatnim czasie mocno osłabła. Były szef Rady Europejskiej z pewnością będzie dążyć do przekonania swojego dawnego elektoratu, który może mu znacząco pomóc w odbudowie swojej formacji politycznej.

Polecamy również: Kolejny znany poseł odchodzi z PO. To cios dla Borysa Budk

Donald Tusk wykonywał obowiązki szefa polskiego rządu od 2007 do 2014 roku. Następnie na tym stanowisku zastąpiła go Ewa Kopacz. Na temat rządów PO wypowiedział się w Tarnowie Sławomir Neumann. W trakcie rozmowy z sympatykami poruszono temat przyczyn porażek wyborczych PO. Polityk powiedział o pytaniach skierowanych do Polaków na temat tego z czym się kojarzy Platforma. W tym aspekcie poseł powiedział:

– Myśmy na przykład sprawdzali, co zostało po Platformie, po tych rządach. Jak pytaliśmy ludzi, co zostało, no z czym się kojarzy Platforma. Orliki, schetynówki,  autostrady i dalej nic – mówił polityk.

Zwrócił także przy tym uwagę na nazewnictwo programów Prawa i Sprawiedliwości. – Oni nazywają nawet coś co nie powstaje – mieszkanie plus, którego nie ma – mówił polityk. Fragment z nagraniem z wypowiedzi polityka trafił do sieci.

Całość nagrania: link. Wypowiedź polityka pada po 40 minucie nagrania.

Źródło: Twitter, TVP

Polecamy także:

Tusk będzie mieć kłopoty? Ziobro zapowiada mu pozew

Mocna wymiana zdań także między Tuskiem a reporterem TVP. Poszło o syna szefa PO (wideo)

Tarczyński także mocno o Tusku do Kropiwnickiego. Cięte słowa europosła PiS (wideo)

Dziennikarka zapytała również Terleckiego o Tuska. Bezlitosna odpowiedź marszałka (wideo)

Andruszkiewicz bezlitosny także dla Tuska. Napisał to wprost o jego powrocie