Tego mało kto się spodziewał. Komorowski zabrał głos ws. Kurdej-Szatan i Zelta

Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Faktu” został zapytany o niedawne słowa użyte przez Barbarę Kurdej-Szatan i Piotra Zelta pod adresem polskiej Straży Granicznej. Co były prezydent powiedział na ten temat?

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej od dłuższego czasu jest jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej. Spory rozgłos zyskały także wypowiedzi znanych osób na temat polskiej Straży Granicznej. Mamy tu na myśli kontrowersyjny wpis Barbary Kurdej-Szatan, czy nieco świeższy Piotra Zelta.

Oba przywołane przypadki odbiły się głębokim echem w opinii publicznej. Szczególnie wiele negatywnych komentarzy spadło na Barbarę Kurdej-Szatan, która w ostatnich latach przeżywała szczyt swojej popularności. Teraz jednak po jej kontrowersyjnym wpisie wiele kwestii dotyczących jej kariery stanęło pod sporym znakiem zapytania. Na wpis zaregował między innymi prezes Telewizji Polskiej – Jacek Kurski, który za pośrednictwem mediów społecznościowych napisał:

– B. Kurdej-Szatan nie bedzie już więcej premierowo występować w TVP. Ze względu na wcześniej nagrany cykl, ostatni odcinek serialu z jej udziałem wyemitowany zostanie 6.12 br – napisał na Twitterze prezes TVP.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Nieco mniej kontrowersji wzbudził wpis Piotra Zelta, który przed laty zasłynął z gry w serialu „13 Posterunek”.

Na temat przypadku Barbary Kurdej-Szatan i Piotra Zelta głos zabrał w wywiadzie dla Faktu były prezydent Polski – Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski o Kurdej-Szatan i Piotrze Zelcie

Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Faktu” został zapytany o niedawne słowa użyte przez Barbarę Kurdej-Szatan i Piotra Zelta pod adresem polskiej Straży Granicznej.

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

To, co dzieje się przy granicy, wzbudza wiele uczuć. Niedawno aktorzy Barbara Kurdej-Szatan oraz Piotr Zelt w emocjonalnych wpisach obrazili strażników granicznych. Co pan sądzi o ich słowach?zapytali  dziennikarze „Faktu” byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Aktorom, ludziom sztuki, którzy na ogół są trochę oderwani od sfery politycznego myślenia, czasami należy się wybaczenieodpowiedział Bronisław Komorowsk.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Były prezydent dodał także, że:

Trudno się zgodzić z takimi wypowiedziami. Powiem jednak, że one mniej szkody wyrządziły niż np. słynna konferencja ministrów Błaszczaka i Kamińskiego, gdzie sugerowano, że migranci to zboczeńcy i bandyci. To było niestosowne, bo było to powiedziane w imieniu państwa polskiego. Aktor wypowiada się w swoim własnym imieniu i na własną odpowiedzialność. I sam siebie albo kompromituje, albo i nie. Gdy wypowiadają się ministrowie, kompromitują państwo polskiepowiedział w rozmowie z „Faktem” były prezydent.

W stosunku do Straży Granicznej padło wiele ostrych i krzywdzących wypowiedzi. To się nie powinno zdarzyć. Funkcjonariusze tylko wykonują polecenia swoich politycznych przełożonych i rozkazy dowódców. Każdy z nich, tak jak każdy żołnierz, ma prawo być dobrze dowodzonymstwierdził Bronisław Komorowski w rozmowie z Faktem.

Źródło: Fakt

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne