Kłopoty Magdaleny Ogórek? Iwona Hartwich podjęła poważne kroki

Posłanka Iwona Hartwich pozwała Magdalenę Ogórek o czym poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. O co może chodzić w tej sprawie?

Polecamy także: Gwiazda TVP przerwała milczenie. Padły mocne słowa o sytuacji na granicy

Iwona Hartwich za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że pozwał do sądu znaną dziennikarkę Telewizji Polskiej – Magdalenę Ogórek. Posłanka Koalicji Obywatelskiej zamieściła zdjęcie sprzed Sądu Rejonowego w Warszawie. Polityk podkreśla w swoim wpisie, że „nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści, zwłaszcza wygłaszanej w publicznej Telewizji” – czytamy na profilu poseł formacji opozycyjnej.

Iwona Hartwich to posłanka z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Aktualna polityk zasłynęła przede wszystkim z protestów opiekunów osób niepełnosprawnych, które miały miejsce w Sejmie. Następnie w roku 2019 wystartowała z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i uzyskała mandat posła IX kadencji. W ostatnim czasie bardzo głośno w mediach było na temat wpisu posłanki, który zamieściła w mediach społecznościowych na temat osób koczujących przy granicy polsko-białoruskiej.

Polecamy także: Tusk mocno do Morawieckiego. Bezlitosna odpowiedź Patryka Jakiego

Pod koniec września Iwona Hartwich opublikowała na Twitterze wpis dotyczący Magdaleny Ogórek. Posłanka poinformowała, że żąda przeprosin od dziennikarki Telewizji Polskiej w związku z jej słowami, które miały paść w programie „W tyle wizji”.

Hartwich dodatkowo poinformowała, wówczas, że złożyła w związku z tym wezwanie przedsądowe w siedzibie TVP. Polityk dodała, że w razie braku przeprosin wystąpi w ciągu 7 dni do sądu.

Pani @ogorekmagda za słowa o mnie w programie „W Tyle Wizji” żądam przeprosin. Dzisiaj w siedzibie TVP złożyłam wezwanie przedsądowe. W przypadku braku przeprosin w ciągu 7 dni, wystąpię z pozwem do sądupoinformowała poseł Hartwich.

Iwona Hartwich pozwała Magdalenę Ogórek

Posłanka we wrześniu zamieściła także zdjęcia złożonego wezwania. Możemy w nim przeczytać:

Polecamy także: Tragiczny wypadek drogowy. Nie żyje polityk PiS

Pragnę zauważyć, że w dniu 28 września 2021 roku bezpodstawnie rozpowszechniła Pani wśród odbiorców programu „W tyle wizji” informacje, że mój pseudonim to „żywa gotówka”. Informuję, iż ów jest wykorzystywany do dyskredytacji mojej osoby przez środowiska skrajnie prawicowe, które od wielu lat nękają i zastraszają mnie w związku z moją działalnością na rzecz rodzin i osób z niepełnosprawnościamiczytamy w wezwaniu opublikowanym przez Iwonę Hartwich.

Z kolei dziś posłanka poinformowała już o złożeniu pozwu do sądu przeciwko Magdalenie Ogórek.

Polecamy także: Tego Gowin się nie spodziewał? Dostał mocne pytanie o TVP (wideo)

Zgodnie z zapowiedziami. Pozwałam Panią #MagdalenęOgórek Uważam że nie można być obojętnym wobec mowy nienawiści, zwłaszcza wygłaszanej w publicznej Telewizjinapisała Hartwich.

Poniżej maleńka próbka hejtu, która wylała się na mnie przez wypowiedź M.Ogórekdodała poseł.

Źródło: Facebook, Tysol,  Twitter

Polecamy także: 

Kozidrak prowadziła po alkoholu. Jest wyrok sądu

Były kapitan reprezentacji Polski także nie wytrzymał. Mocne słowa o Sterczewskim

Kolejny cios dla Kurdej-Szatan. Tego mogła także się nie spodziewać

Polityk Konfederacji także nie wytrzymał. Stanowcze słowa do Tuska

Problemów Kurdej-Szatan także ciąg dalszy. To już oficjalne