Tego Tusk mógł się nie spodziewać. Dostał mocną odpowiedź od Hołowni

Szymon Hołownia na antenie Polsatu w programie „Gość Wydarzeń” był pytany przez prowadzącego Piotra Wytwickiego o ostatnią wypowiedź lidera Platformy Obywatelskiej – Donalda Tuska na temat dotyczący zjednoczenia się opozycji w wyborach. Co na ten temat powiedział były kandydat na urząd prezydenta Polski?

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Szymon Hołownia jest jednym z świeżych polityków na polskiej scenie. Wcześniej zyskał na popularności przede wszystkim jako dziennikarz i prezenter stacji telewizyjnej TVN. Pierwszym politycznym sprawdzianem dla Szymona Hołowni były wybory prezydenckie, które odbyły się w zeszłym roku. Hołownia zajął w nich trzecie miejsce (wynik 13.87 proc.) i przegrał tym samym z Rafałem Trzaskowskim oraz Andrzejem Dudą, który wygrał z Trzaskowskim w wyborczej dogrywce.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Po tym niemałym sukcesie Szymon Hołownia rozpoczął budowę własnych struktur politycznych pod szyldem „Polski 2050”. Aktualnie formacja byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN ma w swoich szeregach ośmiu posłów oraz jednego senatora. Z kolei w sondażach wyborczych najczęściej jest w pierwszej trójce notowań tuż za obozem Zjednoczonej Prawicy i Koalicji Obywatelskiej.

Szymon Hołownia odpowiada na słowa Donalda Tuska

Lider Polski 2050 – Szymon Hołownia na antenie telewizji Polsat został zapytany o słowa wypowiwdziane przez Donalda Tuska na temat zjednoczenia się opozycji w związku z wyborami.

 – „W Polsce do wyborów jako opozycja pójdziemy zjednoczeni. Kto tego nie będzie akceptował i rozumiał, sam znajdzie się na marginesie polityki. To jeden z oczywistych testów na patriotyzm” – zacytował Donalda Tusk prowadzący.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Szymon Hołownia pytany o to zdanie odparł:

Usłyszawszy tę wypowiedź pytałem współpracowników, ludzi z ruchu, wyborców, czy oni też odczytują tę – moim zdaniem – niezręczną wypowiedź bardziej jako szantaż albo groźbę, a nie jako zaproszenie do współpracy. Bo tak ona brzmipowiedział Hołownia.

Czuję się jednak w kłopocie, jeżeli ktoś znowu zaczyna używać mechanizmów, które dzielą Polaków na tych, którzy stoją po właściwej stronie i „tych, którzy stoją tam, gdzie stało ZOMO”, decydując, że on będzie mówił, kto jest w Polsce patriotą, albo i niewyjaśnił Hołownia.

Według Hołowni rozwiązani proponowane przez Tuska jak dotąd nie pozwoliło opozycji wygrać wyborów.

Polecamy także: Emocjonalne słowa Kurdej-Szatan. Aktorka uderza w Straż Graniczną i rząd PiS

Donald Tusk proponując to zjednoczenie opozycji, o którym coraz goręcej słyszymy z ust Platformy Obywatelskiej, totalne zjednoczenie totalnej opozycji – jak by powiedziało PiS, proponuje nam lekarstwo, które sześć razy zawiodłoprzypomniał.

Polityk wspomniał o partnerstwie

Nie potrzebujemy ojca, nie potrzebujemy patriarchy, mesjasza, nie potrzebujemy kierownika. Potrzebujemy partnera. Odpowiedzialnego, który jest w stanie usiąść do stołu i bez paternalistycznego tonupowiedział Hołownia.

Lider Polski 2050 nawiązał także do przegranych opozycji z PiS.

To się działo sześc razy na warunkach Platformy i zawsze kończyło się wygraną PiS-u, więc tym razem nie może się to stać na warunkach PO, tylko w warunkach depolaryzacji sceny (politycznej), a nie jej nakręcaniadodał Hołownia. – Donald, to lekarstwo nie działazwrócił się do lidera PO.

Źródło: Polsat News

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)