Stanowcze słowa Anny Lewandowskiej o aborcji. Powiedziała to wprost

Anna Lewandowska – żona Roberta Lewandowskiego odniosła się na łamach „Wprost” do tematu dotyczącego aborcji. Jedt to temat szczególnie poruszany w ostatnim czasie w krajowych mediach. Co na ten temat powiedziała żona najlepszego polskiego piłkarza i pretendenta do „Złotej Piłki”?

Polecamy także: Emocjonalne słowa Kurdej-Szatan. Aktorka uderza w Straż Graniczną i rząd PiS

Anna Lewandowska to przede wszystkim polska sportsmenka oraz bizneswoman. Prywatnie jest żoną znakomitego polskiego piłkarza – Roberta Lewandowskiego – napastnika Bayernu Monachium oraz kapitana reprezentacji Polski. Para poznała się w roku 2007, kiedy to przyszły napastnik reprezentacji Polski grał jeszcze z Zniczu Pruszków. Robert i Anna zaręczyli się w 2011 roku. Ślub sportowców odbył się w roku 2013. Mają dwie córki.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Cioteczną prababką Anny Lewandowskiej była Stanisława Leszczyńska, położna w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, Służebnica Boża. Polska sportsmenka udzieliła wywiadu dla „Wprost”, gdzie wypowiedziała się także na temat aborcji. Co dokładnie powiedziała?

Anna Lewandowska o aborcji

Żona najlepszego polskiego piłkarza – Anna Lewandowska udzieliła wywiadu dla „Wprost”. W rozmowie z polską sportsmenką poruszono między innymi temat „Strajku Kobiet” oraz także aborcji.

Tak jak w przypadku Strajku Kobiet. Kiedy wybuchły protesty, to napisałam, że politycy nie powinni wkraczać w pewne obszary życia. Jak dodałam ten post, to reakcje były pozytywne, że „Ania wspiera kobiety”, że „Ania udzieliła poparcia”. A dzień później, chociaż nic nowego nie napisałam, było już zupełnie inaczej, że ja się nie utożsamiam, że powinnam była jeszcze bardziej wesprzeć. Nie cofnęłabym swojego ruchu, ale dużo mnie to wtedy nauczyło, jak słowo może być zmieniane, manipulowanemówiła Anna Lewandowska w rozmowie z „Wprost”.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

W rozmowie poruszono także temat aborcji. Anna Lewandowska przyznała, że sama by na aborcję się nie zdecydowała, lecz szanuje to, że ktoś w tej sprawie może mieć inne zdanie.

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Nigdy zresztą nie miałam okazji odnieść się do tamtej sytuacji. Jestem osobą wierzącą, moja mama nakręciła film o Stanisławie Leszczyńskiej, której dr Mengele kazał w Auschwitz zabijać każde nowo narodzone dziecko. A ona w obozie była aniołem dla matek, odebrała 3 tys. porodów. To jest przecież nasza rodzina. Ciocia mojej mamy. Dlatego sama nie zdecydowałabym się na aborcję. Ale szanuje to, że ktoś może mieć inne zdaniepowiedziała Anna Lewandowska.

Źródło: Wprost

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)