Szokujące słowa znanej dziennikarki TVP. Telewizja błyskawicznie zareagowała

Magdalena Wolińska-Riedi wzbudziła wiele kontrowersji za sprawą słów, które użyła w dyskusji, która wybuchła pod jednym z jej wpisów. W tej sytuacji bardzo szybko zaregowała Telewizja Polska, której korespondentką we Włoszech jest Wolińska-Riedi. Dziennikarka przeprosiła za swoje słowa.

Magdalena Wolińska-Riedi za pośrednictwem swojego konta na Twitterze zamieściła wpis, w którym napisała, że jej córka bardzo chciała odwiedzić niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Dramatyczna sytuacja w programie TVP. Prawie doszło do tragedii

Pod wpisem padły komentarze, w których ich autorzy zwrócił uwagę na to, jak dziennikarka TVP określiła osoby odpowiedzialne za dramatyczne wydarzenia mające miejsce w trakcie drugiej wojny światowej. Jeden z internautów podkreślił, że korespondentka powinna wskazać Niemców, a nie naz***. W odpowiedzi Magdalena Wolińska-Riedi zapytała: „wszyscy Niemcy?”.

Wpis dziennikarki TVP i reakcja stacji

Czy dziś Rosjanie są odpowiedzialni za wojnę na Ukrainie? Bo takie interpretacje słyszę i czytam. Rosjanie czy Putin i jego ludzie? – napisała w odpowiedzi na jeden z wpisów Magdalena Wolińska-Riedi.

W kolejnej odpowiedzi dziennikarka dodała:

Czyli stygmatyzujemy cały rosyjski naród za szaleństwo Putina i spółki.. chyba tylko my Polacy, którzy wyssaliśmy nienawiść z mlekiem matki, możemy to tak interpretować… – napisała Magdalena Wolińska-Riedi.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Afera w TVN. Stanowcze kroki prokuratury w głośnej sprawie

W kolejnym poście dziennikarka tłumaczyła:

Do Niemców i Rosjan. Nie można tak generalizować. Wrzucanie do jednego worka całego narodu ze zbrodniarzami jest bardzo nie na miejscu. Mamy do tego powszechną w Polsce tendencje. Jak to tłumaczyć? – pytała korespondentka.

POLECAMY TAKŻE: Cios dla TVP. Ważna postać telewizji odchodzi

Na wpisy korespondentki prędko zaregowała Telewizja Polska, która wydała w tej sprawie oświadczenie.

Spółka jest oburzona tweetem Magdaleny Wolińskiej – Riedi, w którym dziennikarka uznaje Polaków za rusofobów i germanofobów. W Telewizji Polskiej nie ma miejsca na słowa, które godzą w polską rację stanu. Telewizja Polska nie identyfikuje się z wypowiedziami, które wpisują się w rosyjską propagandę – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

W dalszej części TVP poinformowało o odsunięciu Magdaleny Wolińskiej-Riedi.

Dziennikarz Telewizji Polskiej zgodnie z zasadami etyki powinien traktować media społecznościowe, jako formę publicznej wypowiedzi, mając na uwadze, że także tam reprezentuje Telewizję Polską S.A. oraz że prywatne wypowiedzi dziennikarzy powszechnie kojarzonych z TVP S.A. mogą być postrzegane jako jej stanowisko i mieć znaczący wpływ na opinie o TVP S.A. Magdalena Wolińska-Riedi decyzją przełożonych została odsunięta od wykonywania obowiązków służbowych – poinformowano.

Źródło: wpolityce.pl

POLECAMY TAKŻE:

Fatalne wieści o Kurdej-Szatan. „Organizatorowi powiedziano, że chyba go pogięło”

Magdalena Ogórek zniknęła z popularnego programu. Znany jest powód

TVN może być w szoku. Sąd wydał postanowienie w głośnej sprawie

Wielka awantura w TVP. „Jest pan swego rodzaju mendą”. Jest nagranie (WIDEO)