Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla jednej partii

Nowy sondaż wyborczy pracowni CBOS. Wynika z niego, że w dalszym ciągu ze sporą przewagą na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele. Drugie miejsce przypadło Koalicji Obywatelskiej. Podium zamyka formacja Polska 2050, która ma powody do niepokoju.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Dramatyczna sytuacja w programie TVP. Prawie doszło do tragedii

Wybory parlamentarne mają się odbyć jesienią bieżącego roku. W związku z tym pada wiele pytań o to, czy opozycji po dwóch kadencjach uda się zdetronizować i PiS i utworzyć własny rząd.

W ostatnim czasie pojawiły się sondaże, z których wynikało, że KO wyprzedza PiS i jego koalicjantów. Jednak w dalszym ciągu pojawiają się badania, w których aktualnie rządząca opcja polityczna ma spory zapas przewagi nad resztą stawki.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Afera w TVN. Stanowcze kroki prokuratury w głośnej sprawie

Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że prowadzi Zjednoczona Prawica. Dalej jest Koalicja Obywatelska. Podium zamyka Polska 2050, która zaliczyła spory spadek poparcia. Na tym samym miejscu znalazła się Konfederacja.

POLECAMY TAKŻE: Cios dla TVP. Ważna postać telewizji odchodzi

Wynik powyżej progu wyborczego odnotowała również Lewica. Natomiast Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 i Porozumienie nie przekraczają w omawianym sondażu progu wyborczego.

Wyniki sondażu CBOS

Zjednoczona Prawica z PiS, Solidarną Polską i Republikanami otrzymała 32 proc. Jest to wzrost notowań o 1 pp. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która uzyskała wynik 22 proc. Oznacza to wzrost notowań o 1 pp.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Na ostatnim stopniu podium znalazły się dwa ugrupowania polityczne – Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 7 proc. (spadek o aż 4 pp.) i Konfederacja z 7 proc. (wzrost o 1 pp.). 5 proc otrzymała Lewica (wzrost o 1 pp.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem 3 proc. (spadek o 1 pp.). Kukiz’15 i Porozumienie w badaniu CBOS otrzymały tylko po 1 proc. 18 proc. uczestników badania nie potrafiło wskazać partii, na którą mogliby oddać swój głos.

Źródło: Polsat News

POLECAMY TAKŻE:

Fatalne wieści o Kurdej-Szatan. „Organizatorowi powiedziano, że chyba go pogięło”

Magdalena Ogórek zniknęła z popularnego programu. Znany jest powód

TVN może być w szoku. Sąd wydał postanowienie w głośnej sprawie

Wielka awantura w TVP. „Jest pan swego rodzaju mendą”. Jest nagranie (WIDEO)