Cała Polska w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

Nie żyje Leonard Pietraszak – legendarny polski aktor znany z kultowych polskich filmów i seriali. Smutną wiadomość o śmierci artysty za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Dramatyczna sytuacja w programie TVP. Prawie doszło do tragedii

Leonard Pietraszak miał 86 lat. W trakcie swojej kariery zasłynął przede wszystkim z gry w serialu „Czarne chmury”, gdzie wcielił się w postać pułkownika Krzysztofa Duwgirda.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że odszedł Leonard Pietraszak – wybitny aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, wieloletni członek naszego stowarzyszenia. Zawsze pomocny, życzliwy z ogromnym wyczuciem i wrażliwością. Był nie tylko wspaniałym Artystą ale przede wszystkim niezwykle dobrym Człowiekiem – napisano na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Afera w TVN. Stanowcze kroki prokuratury w głośnej sprawie

Stworzył wiele niezapomnianych ról teatralnych i filmowych za co publiczność Go uwielbiała. Jego odejście to ogromna strata dla kultury polskiej. Żegnaj Przyjacielu, będzie Cię nam bardzo brakowało... – czytamy w opublikowanym wpisie.

O śmierci znanego aktora poinformowało również jego rodzinne miasto Bydgoszcz, którego był honorowym obywatelem.

POLECAMY TAKŻE: Cios dla TVP. Ważna postać telewizji odchodzi

Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Leonarda Pietraszaka, wielkiego przyjaciela Bydgoszczy. Urodzony w naszym mieście wybitny aktor teatralny i filmowy miał 86 lat – poinformowało miasto.

Nie żyje Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak był wybitnym aktorem teatralnym i także filmowym. W trakcie swojej wybitnej kariery wcielał się w liczne i kultowe rolę: doktora Karola Stelmacha w „Czterdziestolatku”, Krzysztofa Dowgirda w serialu „Czarne chmury”, pułkownika Waredy w „Karierze Nikodema Dyzmy” czy Gustawa Kramera w kultowych „Vabanku” i „Vabanku II”.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Pojawił się również między innymi w takich znanych produkcjach: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”, „Perła w koronie”, „Rodzina Połanieckich”, „Królowa Bona”, „Trójkąt bermudzki”, „Złoto dezerterów”.

Źródło: Facebook

POLECAMY TAKŻE:

Fatalne wieści o Kurdej-Szatan. „Organizatorowi powiedziano, że chyba go pogięło”

Magdalena Ogórek zniknęła z popularnego programu. Znany jest powód

TVN może być w szoku. Sąd wydał postanowienie w głośnej sprawie

Wielka awantura w TVP. „Jest pan swego rodzaju mendą”. Jest nagranie (WIDEO)