TVN może być w szoku. Sąd wydał postanowienie w głośnej sprawie

Media poinformowały o decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, które dotyczyło wniosku telewizji TVN w sprawie udzielenia zabezpieczenia procesowego w postaci rocznego zakazu pisania przez serwis informacyjny „niezalezna.pl”, że „TVN kłamie”.

POLECAMY TAKŻE: Bardzo przykra wiadomość. Nie żyje legendarny polski prezenter i dziennikarz

Z informacji portalu „Wirtualne Media” wynika, że w tej sprawie nie ma jeszcze dostępnego uzasadnienia postanowienia wydanego przez warszawski Sąd Okręgowy.

W sprawie nie zostało sporządzone jeszcze uzasadnienie postanowienia, więc nie mogę nic powiedzieć na temat przyczyn – poinformowała portal Wirtualnemedia.pl Sylwia Urbańska, rzeczniczka sądu.

POLECAMY TAKŻE: Piękny gest TVP dla Emiliana Kamińskiego. Widzowie mogli się tego nie spodziewać

Z dostępnych informacji wynika, że Grzegorz Wierzchołowski, który pełni obowiązki redaktora naczelnego serwisu informacyjnego „Niezależna.pl” i także wydawca tej strony, czyli spółka „Słowo Niezależne” – otrzymali pozew pochodzący od stacji TVN.

Przyczyną miało być zacytowanie słów użytych przez Tomasza Sakiewicza w trakcie wizyty na antenie stacji telewizyjnej TVP Info. Dziennikarz pod adresem komercyjnej telewizji skierował mocne słowa w kontekście katastrofy smoleńskiej.

POLECAMY TAKŻE: Widzowie Sylwestra TVP byli w szoku. Nagle pojawił się Wojciech Szczęsny i się zaczęło (WIDEO)

Kłamią w żywe oczy. TVN podaje informacje, które chronią Putina w sprawie katastrofy„. Dziennikarz wypowiedział się także na temat aktualnego lidera Platformy Obywatelskiej — Donalda Tuska, który jego zdaniem „pomaga ukryć prawdę o Smoleńsku od samego początku”.

W związku z tym reagować postanowiła stacja telewizyjna TVN, która domagała się, aby portal „Niezależna” w związku z cytowaniem słów Sakiewicza dokonała wpłaty 100 tys. złotych na Fundację TVN.

POLECAMY TAKŻE: Fatalne wieści o Lewandowskim. Nie wygląda to dobrze

Dodatkowo telewizja wnioskowała o zastosowanie prewencyjnego zabezpieczenia w postaci rocznego nakazania zaniechania rozpowszechniania „w jakikolwiek sposób i w jakiejkolwiek formie, wyrażeń: „TVN kłamie”, „TVN podaje informacje, które chronią Putina”, „TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej”, „publikacje TVN są zmanipulowane”.

Postanowienie sądu ws. TVN i Niezależna.pl

W sprawie XXIV C 688/22 postanowieniem z dnia 4 stycznia 2022 r. Sąd oddalił wniosek o udzielenie zabezpieczenia. W sprawie nie zostało sporządzone jeszcze uzasadnienie postanowienia (stronom nie upłynął jeszcze termin na złożenie wniosku o sporządzenie takiego uzasadnienia). Wobec tego nie jestem w stanie udzielić informacji na temat przyczyn wydania przez Sąd takiego rozstrzygnięcia – poinformowała  portal Wirtualnemedia.pl Sylwia Urbańska, rzeczniczka sądu.

Źródło: Wirtualne Media

Foto: Screen, YouTube

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski