Afera w TVN. Stanowcze kroki prokuratury w głośnej sprawie

Stacja telewizyjna TVN może mieć kłopoty? Poseł Piotr Sak za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o działaniach, które zostały podjęte przez prokuraturę.

POLECAMY TAKŻE: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Dobre wiadomości dla byłych i obecnych pracowników TVN. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie uporczywego naruszania praw pracowniczych przez osoby reprezentujące stację telewizyjną. Prokuratura także wstępuje do postępowań o ustalenie stosunków pracy – napisał na swoim koncie na Twitterze poseł z ramienia Solidarnej Polski.

Poseł zamieścił również pismo od Dariusza Barskiego – zastępcy Prokuratora Generalnego, w którego treści poinformowano, że:

POLECAMY TAKŻE: „Bodnar, przeproś!”. Stanowcze słowa Jakubiaka do Adama Bodnara (WIDEO)

W odpowiedzi na pismo Pana Posła z dnia 9 grudnia 2022 roku, skierowane do Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego, dotyczące sprawy Prokuratury Okręgowej w Warszawie o sygn. 3041-1.Ds.24.2022, zainicjowanej zawiadomieniem Pana Kamila Różalskiego, uprzejmie informuje, że w dniu 12 stycznia 2023 roku, polecono Prokuratorowi Okręgowemu w Warszawie, wstąpienie do postępowania, toczącego się przed Sądem Rejonowym dla m. st. Warszawy VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie sygn. VII P 366/22, z powództwa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie, przeciwko TVN S.A. o ustalenie. stosunku pracy Kamila Rózalskiego – czytamy.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie, jest prowadzone w kierunku przestępstwa z art. 218 §la k.k., polegającego na uporczywym naruszaniu praw pracowniczych Kamila Różalskiego i innych, przez osoby reprezentujące stację telewizyjną TVN S.A – czytamy.

POLECAMY TAKŻE: Sensacyjne informacje Niemców. Takich pieniędzy zrzekł się Lewandowski

Jednocześnie uprzejmie informuje, że postępowanie to, jest objęte zwierzchnim nadzorem służbowym, Departamentu do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Krajowej sygn. 1001-7.Dsn.27.2022 – poinformowano w opublikowanym piśmie.

Kłopoty TVN?

Do tej informacji odniósł się Kamil Różalski – były pracownik stacji telewizyjnej TVN.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Szokujące wiadomości o gwieździe TVP. Ma zakaz wjazdu do USA

Jest nadzór Departamentu Do Spraw Przestępczości Gospodarczej PK. Jest szansa że ci co przez lata łamali prawo w TVN wobec pracowników zostaną w końcu ukarani (ponad 1800 pokrzywdzonych, ponad 450 mln zł należne ZUS). Dziękuję Panu Piotrowi Sakowi za skuteczną interwencję poselską – napisał Różalski za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

 

Źródło: Twitter

POLECAMY TAKŻE: 

Lewandowski jest niesamowity! Trzy bramki Polaka na start Ligi Mistrzów (WIDEO)

„Pani jest głupia, czy tylko tak mówi?”. Czarnek mocno do dziennikarki Gazety Wyborczej (WIDEO)

Przykra wiadomość. Nie żyje znany polski polityk

Kontrowersyjne słowa Nowackiej z KO. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski