Emocjonalne wystąpienie poseł KO. Bezcenna reakcja marszałek Witek (wideo)

Stan wyjątkowy: Wczoraj w Sejmie odbyła się debata nad stanem wyjątkowym, a następnie także głosowanie nad odrzuceniem rozporządzenia prezydenta w tej sprawie. W poniedziałek z mównicy sejmowej przemawiało wielu posłów. Wśród nich znalazła się między innymi Anna Wojciechowska z Koalicji Obywatelskiej.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Przedstawicielka największej formacji opozycyjnej w polskim Sejmie odniosła się do omawianego tego dnia tematu stanu wyjątkowego. Po zakończeniu przez nią wystąpienia w kilku słowach zaregowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Akrualnie stan wyjątkowy obowiązuje w Polsce w 183 miejscowościach w województwie podlaskim oraz także województwie lubelskim. Został on wprowadzony w życie 2 września za sprawą rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. W tej sprawie na 6 września zwołano nadzwyczajne posiedzenie izby.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Wieczorem w poniedziałek Sejm nie odrzucił rozporządzenia prezydenta dotyczącego stanu wyjątkowego przy granicy Polski z Białorusią. Przeciwko było 247 posłów, za 168, wstrzymało się 20. To oznacza, że stan wyjątkowy będzie obowiązywał do początku października (30 dni od 2 września).

Stan wyjątkowy: Anna Wojciechowska i przemówienie w Sejmie

Anna Wojciechowska zabrała głos w Sejmie na temat stanu wyjątkowego.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Nastroje w kraju się pogarszają. Nie potraficie państwo uszczelnić granic kraju. Czy my nie mamy wojska? Czy my nie mamy służb, czy trzeba rzeczywiście wprowadzać ten stan wyjątkowy? A ja powiem – to jest po prostu państwa sposób na przedłużenie władzy w nieskończoność. Bojcie się o własne stołki. To jest strach przed przedwczesnymi wyborami. To jest strach przed utratą władzymówiła poseł.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

Teraz stan wyjątkowy przy terenach przygranicznych, za miesiąc mogą być następne dwa województwa i w końcu może być objęty całej kraj stanem wyjątkowym. I po wyborach! Bo co to za rząd, który nie potrafi zabezpieczyć granicy wydając miliardy na zbrojenie. Setki ludzi umiera w tym czasie ze względu na brak środków na leczenie, na brak możliwości leczenie mimo, że na świecie są leki, które mogłyby im pomóc, ale polski rząd nie potrafi zapewnić im tego leczenia. Co to za kraj, który nie potrafi zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwa, spokoju i rozwoju. To ja wam powiem – to jest nasz kraj, to jest Polska. Właśnie taka Polska.

Polecamy także: Awantura w TVP. Adamczyk mocno do posła Lewicy: “Niech Pan teatru nie odgrywa” (wideo)

O matko Pani poseł, dziękuję bardzopowiedziała po wystąpieniu poseł Anny Wojciechowskiej marszałek Elżbieta Witek.

 

Źródło: Twitter,  Radio Zet

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź