Nie żyje wybitny polski lektor. Jego głos znał niemal każdy Polak

Nie żyje Tomasz Kanpik. Znany polski lektor. Jego charakterystyczny głos zna niemal każdy Polak. O śmierci lektora za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował jego syn – Maciej Kanpik. W przyszły czwartek Tomasz Knapik skończyłby 78 lat. Od pewnego czasu wzmagał się z poważnym kryzysem chorobowym.

Polecamy również: Zaskakujący apel Hartwich. Mocna odpowiedź byłego kapitana reprezentacji Polski

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się udapoinformował syn Tomasza Knapika. 

Tomasz Knapik był znany przede wszystkim jako polski lektor filmowy, radiowy i telewizyjny. Urodził się 16 września 1943 roku w Warszawie. Z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikem. Wykonywał także obowiązki jako wykładowca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej.

Polecamy także: Skandal w TVN. Szokujące słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach (wideo)

Karierę medialną rozpoczął jeszcze przed maturą w radiowej Rozgłośni Harcerskiej. Następnie pracował w Polskim Radiu oraz także w Telewizji Polskiej. Pracując w TVP czytał filmy zagraniczne na żywo na stanowisku lektorskim oraz materiały do Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Z kolei w latach 90. W trakcie rozkwitu popularności w Polsce kaset wideo, czytał wiele filmów. Tomasz Knapik słynął przede wszystkim z udzielania swojego głosu w kultowych filmach akcji.

Nie żyje Tomasz Kanpik

Tomasz Kanapik nie żyje. Wiadomość na temat śmierci znanego polskiego lektora przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych jego syn.

Polecamy również: Maryla Rodowicz trafiła do szpitala. Niepokojący wpis piosenkarki

Kochani, Chciałem Was poinformować, że dzisiaj zmarł mój Tata, Tomasz Knapik . Jak część z Was wie, od ponad dwóch miesięcy walczył z ciężkim kryzysem chorobowym. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że mu się uda. Niestety. Był Głosem w naszych domach, naukowcem i wykładowcą Politechniki Warszawskiej. Ukochanym Ojcem i Dziadkiemnapisał Maciej Knapik.

Polecamy także: Beata Kozidrak zatrzymana przez policję. Szokujący powód

W przyszły czwartek skończyłby 78 lat. Odszedł we śnie, nad ranem. Dołączył do mojej Mamy. Informację tę przekazuję w imieniu całej naszej rodziny i najbliższych przyjaciół. Wkrótce przekażę informacje o pogrzebie. Macieknapisał za pośrednictwem mediów społecznościowych syn Tomasza Knapika.

Tomasza Knapika mogliśmy usłyszeć między innymi w filmach puszczanych przez telewizję Polsat, gdzie został zatrudniony w roku 1995. Jego głos można było także usłyszeć w takich telewizjach jak TVP, TVN, Tele 5, TV4. Jego syn Maciej jest tłumaczem i dziennikarzem telewizyjnym.

Źródło: Wikipedia, Facebook

Polecamy także: 

Rusin także ponownie uderza w Ogórek. Kontrowersyjny wpis celebrytki

Sikorski zaczepił Pawłowicz. Dostał szybką ripostę

Polska pogrążona także w smutku. Andrzej Duda podał przykrą wiadomość

Budka także zaczepił Kaczyńskiego. Dostał mocną odpowiedź