Najnowszy sondaż wyborczy. Zmiana poparcia dla PiS i KO

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na pierwszym miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczona Prawica. Mimo wszystko formacja rządząca w tym badaniu odnotowała spadek swojego poparcia. Dalej na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, na której czele stoi Platforma Obywatelska, która odnotowała delikatny wzrost poparcia.

Polecamy także: Emocjonalne słowa Kurdej-Szatan. Aktorka uderza w Straż Graniczną i rząd PiS

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która odnotowała wzrost poparcia. Próg wyborczy przekracza Lewica, Konfederacja oraz również Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak dokładnie wyglądają wyniki badania przeprowadzonego przez Estymator?

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

W ostatnim czasie w polskiej polityce działo się sporo. Jednym z głównych tematów poruszanych w mediach oraz także w opinii publicznej są stosunki między polskim rządem a Unią Europejską. Bacznie śledzony jest również rozwój wydarzeń na granicy Polski z Białorusią oraz w ostatnich dniach wiele komentarzu wywołał kontrowersyjny wpis znanej aktorki – Barbary Kurdej-Szatan.

Najnowszy sondaż wyborczy pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy

Z nowego sondażu wyborczego pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość. Formacja rządząca w omawianym badaniu otrzymała 37.6 proc. Oznacza to jednak spadek o 2.6 pkt. proc.

Polecamy także: Dramatyczny wpis Magdaleny Ogórek. W tle rodzinna tragedia dziennikarki

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska. Formacja, w której pierwsze skrzypce odgrywa Platforma Obywatelska otrzymała 24.6 proc. poparcia, co oznacza wzrost o 0.5 pkt. proc. Dalej na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Ugrupowanie byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w badaniu pracowni Estymator otrzymało 12.8 proc. Jest to wzrost o 1.9 pkt. proc.

Dalej jest Lewica, która otrzymała 9.1 proc. Jest to wzrost o 0.1 pkt proc. Tuż za Lewica znalazła się Konfederacja. Formacja polityczna tworzona przez Ruch Narodowy, środowisko Janusza Korwin-Mikkego i Grzegorza Brauna otrzymała 8.2 proc., co oznacza spadek o 0.6 pkt. proc. Dalej jest Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska z wynikiem na poziomie 5,7 proc. (+1,8 pkt proc więcej niż w poprzednim sondażu Estymatora). Odpowiedź „inni” wybrało 2 proc. badanych (-1,1 pkt proc.).

Polecamy również: Wybuch śmiechu w Sejmie. Zalewski przekręcił nazwę swojej nowej partii (wideo)

Badanie przeprowadzono w dniach 5-6 listopada 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 55 proc. Sondaż wykonała pracownia Estymator.

Źródło: DoRzeczy

Polecamy także przeczytać: 

Szokujący wpis także Wałęsy. Jest reakcja Cenckiewicza i Wyszkowskiego

Nowy sondaż wyborczy. Fatalne wieści także dla trzech partii

Polska pogrążona także w głębokim smutku. Nie żyje legendarny aktor i gwiazda telewizji

Olejnik także zakpiła z Kaczyńskiego. Ogórek mocno jej odpowiedziała

Kłeczek również bezlitosny dla Kropiwnickiego w TVP. „Pan poseł taki nadpobudliwy” (wideo)