Najnowszy sondaż wyborczy. Fatalne wieści dla KO i Donalda Tuska

Najnowszy sondaż United Surveys dla portalu Wirtualna Polska. Wynika z niego, że w dalszym ciągu na prowadzeniu jest Zjednoczona Prawica, na której czele stoi Prawo i Sprawiedliwość.

Formacja rządząca w porównaniu z poprzednim badaniem zyskała poparcie. To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla ZP.

Polecamy również: Rozłam w partii „Korwin”. Trzech posłów odchodzi

Druga w sondażu jest Koalicja Obywatelska, która w tym badaniu zalicza bardzo duży spadek poparcia. To oznacza przy jednoczesnym zwiększeniu poparcia przez Zjedmoczoną Prawice, że dystans KO do pierwszego miejsca zdecydowanie uległ powiększeniu.

Kolejne miejsce i zarazem ostatnie na podium przypadło Polsce 2050 Szymona Hołowni. Do Sejmu według sondażu pracowni United Surveys dostałaby się jeszcze Lewica.

Polecamy również: Dziennikarze TVN i GW oburzeni. W taki sposób odpowiedział im minister (wideo)

Z kolei progu wyborczego nie przekracza Polskie Stronnictwo  Ludowe i Konfederacja, która odnotowała spory spadek. Jak dokładnie wyglądają wyniki najnowszego sondażu?

Najnowszy sondaż United Surveys – wyniki

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys wynika, że na pierwszym miejscu jest Zjednoczona Prawica z Prawem i Sprawiedliwością na czele.

Polecamy także: Kaczyński bezlitosny dla Nitrasa w Sejmie. „Do lekarza” (wideo)

Formacja rządząca w tym badaniu otrzymała 33.6 proc. (poprzednio 32.2 proc.). Druga jest Koalicja Obywatelska, która otrzymała 21.2 proc. głosów. Dla KO oznacza to spory spadek. Poprzednio ta formacja otrzymała 26.9 proc.

Z tego względu różnica między Zjedmoczoną Prawicą i Koalicją Obywatelską wzrosła z 5.3 pkt. proc. do aż 12.4 pkt. proc. w oparciu o badanie sprzed dwóch tygodni.

Polecamy również: Smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor

Na ostatnim miejscu na podium znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni. Formacja polityczna byłego prezentera stacji telewizyjnej TVN w tym badaniu otrzymała 9.7 proc. (wzrost o 3 pkt. proc.). Czwarta jest Lewica z poparciem 6.9 proc. (poprzednio 7.1 proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4.6 proc. (spadek o 0.6 proc.). Ostatnie miejsce przypadło Konfederacji, która otrzymała 4.4 proc. (spadek o aż 4.6 pkt. proc.).

Źródło: wp

Polecamy także: 

Polacy pogrążeni w smutku. Nie żyje legendarny polski muzyk

Skandal w Gdańsku. Szokujące zachowanie amerykańskiego żołnierza

Najnowszy sondaż. Jedna partia ze zdecydowanym spadkiem

Kolejna smutna wiadomość. Nie żyje popularny polski aktor z „Misia” i „Alternatyw 4”

Kraśko pojawił się na antenie z takim napisem w tle. Wiceminister nie wtrzymał (foto)